Chevrolet Camaro Z/28 Callaway | Wszystko jasne

Po szczątkowych informacjach, które miesiąc temu obiegły sieć przyszedł czas na oficjalne informacje. Callaway przygotował specjalny pakiet dla najmocniejszego Camaro Z/28 i nie ma w nim mowy o ochronie środowiska

Odświeżony Chevrolet Camaro

Oczywiście, jak przystało na amerykański tuning, największe zmiany zaszły pod maską. 7-litrowe V8 wspierane kompresorem TVS2300, generuje 652 KM i 839 Nm momentu obrotowego. Ręcznie składany silnik jest też lżejszy od swojego seryjnego odpowiednika i współpracuje z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Taki zestaw gwarantuje współczesnemu muscle car ze znakiem Chevroleta przyspieszenie od 0 do 96 km/h w 3,7 sekundy a 400 metrów pokonamy po niespełna 12 sekundach osiągając prędkość 199 km/h.

Specjaliści z Callaway zajęli się także aerodynamiką Camaro. Cały bodykit ma za zadanie poprawić przepływ powietrza. Był w tym celu specjalnie testowany z tunelu aerodynamiczny. W celu poprawy układu hamulcowego, Z/28 otrzymało karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe Brembo. Opcjonalnie może ono zostać wyposażone również w wyścigowe zawieszenie. Większa moc to oczywiście zasługa kompresora, ale również poprawionego układu dolotowego i wydechowego, który dodatkowo uwolnił rasowy dźwięk V-ósemki.

Callaway wyprodukuje w sumie 10 gotowych samochodów, ale kto nie zdąży z zakupem będzie mógł kupić wszystkie elementy w formie pakietu. Cena zestawu wyniesie 19 995 dolarów. Gotowy samochód to koszt 94 995 dolarów. Producent oferuje również trzy lub pięcioletnią gwarancję na silnik do przebiegu 100 000 mil. Na oficjalne zdjęcia auta musimy jeszcze chwilę poczekać.

ZOBACZ TAKŻE:

Chevrolet się zbroi | Camaro Z/28.R

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.