Start produkcji Skody Rapid w Rosji

Rozpoczęła się produkcja kompaktowej Skody w Rosji. Pochodzące z miejscowości Kaługa egzemplarze pojawią się na tamtejszym rynku pod koniec kwietnia

Skoda przyspiesza w Rosji. Kolejnym etapem ekspansji czeskiego producenta jest rozpoczęcie produkcji modelu Rapid w fabryce w Kałudze, położonej na południowy zachód od Moskwy. Rewelacyjnie przyjęty na świecie model (ponad 130 000 wyprodukowanych egzemplarzy) spełnia wszystkie warunki, by stać się przebojem rosyjskiego rynku: to kompaktowa limuzyna wyróżniająca się ogromną przestronnością, maksymalną funkcjonalnością, ekonomicznymi silnikami, bezkompromisowym podejściem do tematu bezpieczeństwa i najlepszym stosunkiem ceny do jakości.

"Sprzedana już w ilości ponad 130 000 sztuk Skoda stworzyła dla nas nową klasę i okazała się wielkim sukcesem" - wyjawia prezes zarządu Skody, prof. Winfried Vahland. "Poprzez start produkcji w Kałudze wprowadzamy model Rapid na rynek trzeciego, największego odbiorcy naszych samochodów na świecie. Škoda planuje znaczący rozwój w Rosji w najbliższych latach, a model Rapid odgrywa kluczową rolę w tej strategii".

Rapid uzupełnia gamę modelową Skody, wypełniając rynkową przestrzeń pomiędzy modelami Fabia i Octavia. Ze swoimi kompaktowymi wymiarami (4,48 m długości, 1,7 m szerokości), ta limuzyna Skody zapewnia wyjątkowo dużą przestrzeń dla wszystkich podróżujących i całego ich bagażu.

O wysoką funkcjonalność dbają nieodłączne dla każdej Skody przemyślane rozwiązania, a wyjątkowo atrakcyjna cena nie stanęła na drodze do zastosowania najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa.

"Z taką charakterystyką Skoda Rapid idealnie odpowiada na wszystkie potrzeby i oczekiwania Klientów w Rosji" - mówi Miroslav Kroupa, Dyrektor Regionalny Skoda Rosja.

Poprzez rozpoczęciem produkcji modelu Rapid w Rosji, czeski producent chce kontynuować bardzo obiecujący rozwój marki w tym kraju. W 2013 roku Skoda dostarczyła rosyjskim kierowcom 87 500 samochodów. Rapid to już drugi z produkcyjnych debiutów tej marki w Rosji na przestrzeni zaledwie kilku tygodni - w połowie lutego ruszyła produkcja gruntownie odnowionego modelu Yeti, w drugiej placówce produkcyjnej Skody w tym kraju, w Niżnym Nowogrodzie.

Model Rapid już w początkowych założeniach został stworzony jako samochód globalny, adresowany na rynki wszystkich szerokości geograficznych. Pod koniec roku 2012 kompaktowa limuzyna zapoczątkowała szóstą linię modelową Skody. Oprócz Czech i Rosji, Rapid produkowany jest także w Chinach i Indiach.

Wprowadzenie na rynek rosyjski jest kolejnym kamieniem milowym dla tego niezwykle dobrze przyjmowanego wszędzie modelu. Model Rapid to kluczowy element właśnie przeprowadzanej największej modelowej ofensywy w historii Skody. W najbliższych latach czeski producent planuje zwiększyć globalną produkcję do poziomu półtora miliona sztuk rocznie. Skoda będzie przez ten czas prezentować średnio co pół roku zupełnie nowy lub gruntownie odnowiony model.

Tylko w 2013 roku zaprezentowano aż osiem nowości modelowych. W tym czasie czeska marka sprzedała 920 800 sztuk samochodów, co jest drugim najlepszym wynikiem w jej historii. Na rok 2014 Skoda przygotowała kolejne ważne kroki w swojej strategii modelowej i stylistycznej. Spektakularne studium Skoda VisionC zaprezentowane na targach w Genewie zwiastuje ten nowy, odważny etap w dziejach marki.

ZOBACZ TAKŻE:

TEST DWÓCH ZUPEŁNIE RÓŻNYCH FABII

Więcej o: