Ferrari FXX Evoluzione | Torowy rarytas

W ostatnich miesiącach uwaga fanów supersportowych modeli Ferrari skupia się na debiucie i cenach modelu LaFerrari. Na rynku pojawiło się jednak auto, które może na chwilę odwrócić tę uwagę

Ferrari California T z silnikiem turbo

Jeden z dilerów Ferrari na Florydzie (w Fort Lauferdale) wystawił na sprzedaż Ferrari FXX Evoluzione, czyli najbardziej radykalną wersję Ferrari Enzo, jaka opuściła bramy fabryki w Maranello. Egzemplarz Ferrari FXX z 2005 roku, który dwa lata później otrzymał pakiet Evoluzione wart 300 000 dolarów, przyciąga wzrok czerwonym lakierem Rosso Scuderia i czarną tapicerką Nera Alcantara.

Dzięki pakietowi wyścigowych rozwiązań przygotowanych przez zespół włoskich inżynierów, FXX ma pod maską silnik V12 o pojemności 6,3 litra, który generuje 860 KM przy 9500 obr./min. (200 KM więcej od standardowego Enzo i 60 KM więcej od standardowej wersji FXX). W ramach pakietu pojawiły się też dodatkowe elementy aerodynamiczne, udoskonalona skrzynia biegów z rozwiązaniami prosto z torów Formuły 1 i nowy system kontroli trakcji.

W sumie Ferrari wyprodukowało tylko 30 sztuk pełnego pakietu Evoluzione, co oznacza, że po drogach świata, przepraszam torach, bo auto nie ma homologacji drogowej, jeździ tak niewiele egzemplarzy tego wyjątkowego auta. Cena prezentowanego auta to 2 190 000 dolarów. Ktoś chętny?

ZOBACZ TAKŻE:

Najdroższe Ferrari na świecie

Więcej o:
Copyright © Agora SA