Wyjątkowe kabriolety koncernu Toyota

Z czym kojarzy Wam się koncern Toyoty? Z autami do przemieszczania się z punktu A do punktu B? A może z nieco nudnymi hybrydami? Muzeum Toyoty udowadnia, że to całkowita nieprawda

Salon Genewa 2014 | Lexus RC-F GT3 | Wyścigowa koncepcja

Można się o tym przekonać patrząc na dwa wyjątkowe auta, które są dziełem japońskich inżynierów. Spotkać wyprodukowaną w ilości 337 egzemplarzy Toyotę 2000GT na ulicy to tak jakby trafić szóstkę w totka. Lexus LFA również nie należy do częstych widoków, bowiem z taśmy produkcyjnej zjechało tylko 500 sztuk tego modelu.

Jednak dwa auta pokazane w Toyota Kaikan Museum w Japonii są znacznie bardziej limitowane od swoich protoplastów. Toyota 2000 GT w wersji Convertible powstała zaledwie w jednym egzemplarzu. Stworzono ją specjalnie na potrzeby filmu o przygodach Jamesa Bonda pt.: "Żyje się tylko dwa razy". A to dlatego, że Sean Connery był za wysoki i nie mieścił się do wersji Coupe.

Stojący obok niej Lexus LFA Spyder bez dachu to z kolei jeden z dwóch wyprodukowanych przez Toyotę supersportowych modeli i jedyny w żółtym kolorze. 47 lat różnicy między dwoma autami pokazuje, że stylistycznie dopracowany projekt jest i zawsze będzie piękny. Kto wybiera się do Japonii i będzie w pobliżu miejscowości Toyota nie może przegapić okazji aby zobaczyć oba auta na żywo.

Jeżeli jednak nie planujcie podróży do Kraju Kwitnącej Wiśni to muzeum Toyoty możecie zwiedzić wirtualnie. Więcej informacji o tym sposobie zwiedzania znajdziecie poniżej.

Odwiedź wirtualnie muzeum Toyoty

ZOBACZ TAKŻE:

Galeria tygodnia | Toyota FT-1

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.