Nürburgring sprzedany!

Problemy finansowe legendarnego niemieckiego toru dobiegły końca. Nowy właściciel zapłaci za teren, na którym znajduje się słynne Nordschleife ponad 100 milionów euro

Już jeździliśmy Porsche 918 Spyder

Licytacja ceny za jaką tor miał trafić w ręce nowego właściciela weszła w decydującą fazę kilka tygodni temu. Pierwszy odpadł z niej Bernie Ecclestone, który finalnie zaoferował 50 milionów dolarów. Jego oferta została przebita przez konsorcjum z Miami - HIG Capital, które zaoferowało równowartość około 60-70 milionów euro. Kiedy wydawało się, że tej oferty już nikt nie przebije propozycje amerykańskiej firmy przelicytowali Niemcy.

Za cenę ponad 100 milionów dolarów, właścicielem terenu o powierzchni 980 hektarów, na której znajdują się dwa tory (słynna Północna Pętla oraz nowszy tor, na którym rozgrywane są m.in. wyścigi Formuły 1) oraz wiele przynależących nieruchomości, została firma Capricorn Group.

W ramach powyższej kwoty 25 milionów ma zostać przeznaczone na inwestycje, które "stworzą możliwości rozwoju całego regionu". Według niepotwierdzonych informacji Capricorn Group ma zostać właścicielem nieruchomości w styczniu przyszłego roku. Dla fanów motoryzacji ważną informację stanowi fakt, że Północna Pętla ma być nadal dostępna dla prywatnych kierowców.

ZOBACZ TAKŻE:

Chevrolet Camaro Z28 na Nurburgringu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.