MINI Paceman, Coupe i Roadster bez następców?

Ostatnimi laty gama modelowa MINI znacznie urosła, obecnie liczy ona aż siedem modeli. Być może w przyszłości ta liczba się zmniejszy

Nowe Mini | znamy ceny w Polsce

Marka, należąca do Grupy BMW, ma opierać się an solidnych fundamentach. Mówi się o trzech filarach. Jednym z nich jest klasyczny MINI hatch (właśnie na rynek wprowadzana jest jego nowa generacja). Drugi to crossover Countryman, który cieszy się dużą popularnością. A trzeci? Wszystko na to wskazuje, że będzie nim nowy Clubman - właśnie pokazano jego nową odsłonę na salonie w Genewie.

Sprawdź ile kosztuje używane Mini

Nie zostały jeszcze podjęte żadne wiążące decyzje, ale takie "rewelacje" wypłynęły od samego Olivera Friedmanna, szefa działu zarządzania produktem w MINI, w wywiadzie udzielonym "Automotive News Europe". Z rozmowy wynika, że Paceman, czyli trzydrzwiowa odmiana Countrymana, nie jest priorytetem i może nie doczekać się kolejnej generacji przy okazji debiutu nowego pięciodrzwiowego crossovera MINI. Taki sam los może spotkać Mini Coupe i Roadster. Ich rolę z powodzeniem może przejąc standardowy MINI hatch i nowe MINI Cabrio.

Dlaczego MINI straciło zapał do swoich najnowszych modeli? Powodem naturalnie jest ich słaba sprzedaż. Według danych IHS Automotive, w 2013 roku nabywców znalazło 3 858 egz. modelu Coupe, 2 678 egz. Roadstera i 8 229 egz. Pacemana. Clubman sprzedał się w liczbie 7 485 sztuk. Dla porównania sprzedaż modelu Countryman wyniosła 78 102 egz., a MINI hatchback - 78 102 egz.

ZOBACZ TAKŻE:

MINI Clubman concept

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.