Opel Monza Concept, zwiastun Astry i Monzy

Niemal pół roku minęło od prezentacji prototypu Monza, ale dopiero teraz dowiadujemy się, co oznacza dla marki Opel

Prototypy powstają z różnych względów. Czasem jako popis umiejętności stylistów, czasem jako pokaz możliwości marki, ale najczęściej są zwiastunem nadchodzących modeli oraz zmian w stylistyce. Pokazany podczas targów we Frankfurcie jesienią zeszłego roku, Opel Monza Concept należy do tej ostatniej kategorii.

Opel Astra, popularny kompakt - Ogłoszenia

Po pierwsze w jego wyglądzie zewnętrznym można się dopatrzeć linii kolejnej generacji Astry. Skupić się należy głównie na przednim pasie z wąskimi reflektorami i tylnej części nadwozia. Tu pozostaną łagodne linie, a poziome lampy staną się bardziej wyraziste. Kwestią otwartą pozostaje wnętrze. Prosta i pozbawiona setek przycisków deska rozdzielcza Monzy jest przeciwieństwem obecnie spotykanych rozwiązań w autach Opla.

Wiadomo już także co nieco o nowym źródle napędu. Opel śladem Forda, czy Renault, włączy do gamy silników nowej Astry trzycylindrowy silnik 1.0 o mocy 115 KM i momencie 168 Nm. Jak nietrudno się domyślić, będzie to podstawowa jednostka napędowa.

Flagowy crossover

Od zakończenia produkcji Omegi, Opel cierpi na brak flagowego modelu z prawdziwego zdarzenia. Próba zastąpienia jej Signum nie wypaliła. Ale wszystko wskazuje na to, że taki reprezentacyjny model pojawi się w ofercie producenta z Russelsheim. Według obecnych informacji nastąpi to w 2017 roku.

Projekt o nazwie Monza przewiduje powstanie crossovera wymiarami nieco większego, od obecnej Insignii, ale nieprzekraczającego 5 metrów długości. Płyta podłogowa Monzy pozwoli zbudować także podobny model marki Buick. Można śmiało założyć, że w opcji dostępny będzie napęd obu osi. Na bliższe szczegóły musimy jeszcze poczekać.

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Astra OPC Extreme | Najszybsza Astra wszech czasów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.