Toyota skorzysta z technologii Mazdy

Toyota i Mazda zacieśniają współpracę. Jej owocem będzie nowa Mazda 2 sprzedawana pod marką Toyoty

Toyota i Mazda jakiś czas temu podjęły współpracę. Powody są oczywiste, chodzi o redukcję kosztów. Pierwsze postanowienia umowy poznaliśmy pod koniec zeszłego roku. Toyota udostępniła Maździe własną technologie hybrydową na potrzeby oferowanego na rynku japońskim modelu 3 SKYACTIV-HYBRID.

Mazda 2 - atrakcyjny i bezproblemowy samochód miejski - ogłoszenia

Umowy bywają dwustronne i w tym przypadku mamy właśnie z taką do czynienia. Jak Mazda może się odwdzięczyć Toyocie? Okazuje się, że największy koncern na świecie może potrzebować małego modelu na wybrane rynki. Chodzi o przygotowywaną właśnie nową Mazdę 2 (zwiastowaną przez prototyp Hazumi), która w wersji na rynek północnoamerykański będzie powstawać w budowanej aktualnie fabryce w Salamance, w Meksyku. Według najnowszych doniesień Mazda będzie tam też produkować "dwójki" ze znaczkami Toyoty. Wszystkie silniki i podzespoły będzie wytwarzać Mazda, Toyota dostanie więc gotowy produkt.

Mała Toyota będzie się różnić wyglądem od Mazdy, będzie też mieć inne wnętrze. Nie wiadomo, czy nowy model zastąpi Yarisa, którego trzecia generacja jest oferowana w USA. Być może Mazda przygotowuje wersję czterodrzwiową (sedan), co na tamtejszym rynku jest o wiele lepiej przyjmowane przez klientów.

ZOBACZ TAKŻE:

Hybrydowa Mazda 3 - Pierwsze szczegóły

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.