Delahaye za 1,65 pierdyliona dolarów

Pochodzi z 1937 roku, jest wyjątkowo rzadki, a właściciel określa jego wartość na 1,65 pierdyliona dolarów. Aukcja 8 marca

Przed II Wojną Światową najbogatsi tego świata mieli o wiele większy wybór poszukując luksusowego samochodu. Oprócz znanych i dziś Rolls-Royce'a, Bentleya, Mercedesa, czy Bugatti, w czołówce były także francuskie marki Delage i Delahaye. Jeden z ciekawszych egzemplarzy tej ostatniej może niedługo zmienić właściciela.

Nazywa się Delahaye 135 Competition Court Torpedo Roadster z nadwoziem Figoni et Falaschi. Gdyby był człowiekiem z pewnością w jego żyłach płynęłaby błękitna krew. Na dodatek ten egzemplarz jest szczególnie wyjątkowy. Krótkie podwozie (rozstaw osi: 2,70 m) Delahaye typ M135 oddano w ręce mistrzów firmy nadwoziowej Figoni et Falaschi. Dziś to prawdopodobnie jeden z zaledwie dwóch ocalałych egzemplarzy tego typu. To czyni go wyjątkowo trudnym w wycenie. Właściciel określił jego wartość na ok. 1,65 pierdyliona dolarów (dosł.: $1.65 bajillion).

Samochody marki Bentley - ogłoszenia

Sercem Court Torpedo Roadster jest rzędowy silnik sześciocylindrowy o pojemności 3,6 l. i osiągający skromną jak na dzisiejsze czasy moc 130 KM. Napęd przekazuje skrzynia ręczna o czterech przełożeniach. Delahaye znajduje się w znakomitej kondycji mimo, że ostatnią renowację przeprowadzono na przełomie lat 1969-1970. Na liczniku widnieje przebieg 20 545 km, których możemy jedynie pozazdrościć dotychczasowym kierowcom.

Od ponad pół wieku ten egzemplarz ma jednego właściciela. 8 marca 2014 roku ten wyjątkowy Court Torpedo Roadster zostanie wystawiony na sprzedaż w Amelia Island (aukcja RM Auctions).

ZOBACZ TAKŻE:

Najdroższe Corvette w historii

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.