Salon Genewa 2014 | Nissan Juke po zmianach

Nissan Juke wygląda na tyle dobrze, że wielkie zmiany w stylistyce nie są konieczne

Przynajmniej według Nissana. Zresztą trudno się dziwić japońskiej firmie, wszak mały crossover o oryginalnym wyglądzie sprzedaje się bardzo dobrze, zarówno w Europie, jak i w samej Polsce (drugi najpopularniejszy model marki, zaraz po Qashqaiu).

Zmiany zatem nie są rewolucyjne. Nie ma mowy o pozbywaniu się owadzich oczu, czy uśmiechniętego grilla. Z przodu zaproponowano nowy kształt świateł do jazdy dziennej, wzorowanych na reflektorach sportowego 370Z. Światła mijania mogą być teraz ksenonowe. Nowa jest też dolna część przedniego zderzaka, z której zniknęły trzy owalne wloty powietrza. Z tyłu podobnie, nowy jest wzór lamp i bardziej designerski zderzak.

Nissan Juke - ogłoszenia

Wśród nowych elementów wyposażenia znajdziemy duży otwierany szklany dach, nowe wzory felg, kierunkowskazy w lusterkach bocznych i nowe kolory nadwozia. Wnętrze nie uległo większym zmianom od strony wyglądu, ale nabywcy wersji przednionapędowych, stanowiących zdecydowana większość sprzedaży, będą teraz mieć powody do zadowolenia. Inżynierowie przemyśleli na nowo koncepcję bagażnika, w rezultacie czego jego pojemność zwiększyła się o 40 l. i wynosi obecnie 354 l.

Szereg zmian przygotowano w palecie silników. Jednostka benzynowa 1.6 (117 KM) zostanie zastąpiona przez 1.2 DIG-T (113 KM). 190-konny 1.6 DIG-T będzie dopracowany pod kątem momentu obrotowego, dzięki czemu jego maksymalna wartość dostępna będzie poniżej 2000 obr./min. Wysokoprężny 1.5 dCi (110 KM) pozostaje w niezmienionej formie.

Odświeżony Nissan Juke trafi do salonów sprzedaży latem tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Kalendarz nowości 2014 w Polsce

Więcej o:
Copyright © Agora SA