Najważniejsze premiery Geneva Motor Show 2014

Jak co roku, na początku marca oczy całego motoryzacyjnego świata zwrócone są w stronę Genewy, gdzie odbywa się jeden z najbardziej prestiżowych salonów samochodowych na świecie. Podczas tegorocznej, już 84. edycji, również będziemy świadkami wielu interesujących premier szalonych konceptów, jak i nowych modeli produkcyjnych, które niebawem trafią do sprzedaży. Wybraliśmy te najważniejsze

W dniach od 4 do 16 marca (4 i 5 marca są dniami prasowymi) na powierzchni około 83 tys. m2 blisko 250 wystawców (producenci samochodów, akcesoriów, tunerzy, producenci części i narzędzi) z około 30 krajów będą prezentować swoje najnowsze produkty. W tym roku spodziewanych jest w sumie około 146 światowych i europejskich premier.

Podczas pierwszych dwóch dni dla mediów spodziewanych jest 65 konferencji prasowych wszystkich najważniejszych producentów samochodowych, podczas których odbędzie się 50 światowych premier samochodów (niektóre z nich to wciąż ściśle strzeżona tajemnica). Prezentujemy naszym zdaniem najciekawsze z nich.

Samochody seryjne:

- Audi TT

- BMW serii 2 Active Tourer

- BMW serii 4 Gran Coupe

- Citroen C1, Peugeot 108 i Toyota Aygo

- Fiat 500 MY2014

- Ford Focus po liftingu

- Jaguar XFR-S Sportbrake

- Lamborghini Huracan

- Lexus RC 350 F Sport

- Mercedes Klasy S Coupe

- Opel Astra OPC Extreme

- Peugeot 308 SW

- Qoros 3 hatchback

- Volkswagen Polo po liftingu

Samochody koncepcyjne:

- Honda Civic Type-R

- Hyundai Intrado

- Mazda Hazumi

- Mini Clubman

- Skoda VisionC

- Volvo Estate Concept

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.