Salon Genewa 2014 | Lexus RC 350 F Sport

Jeśli nie jesteście zainteresowani ekstremalną wersją RC F, Lexus ma dla Was coś mniej paliwożernego, ale niemal równie agresywnego z wyglądu

W Tokio Lexus pokazał model RC, a w Detriot sportową odmianę RC F. Genewa też będzie gościć premierę, tym razem pakietu stylistycznego F Sport.

Lexus RC 350 już sam w sobie, w wersji standardowej jest wystarczająco ekstrawagancki i przykuwa wzrok wszystkich dookoła. Ale dla niektórych to może okazać się niewystarczające. Lexus przewidział to proponując pakiet F Sport. Na pierwszy rzut oka niewiele się zmieniło, ale uważni zauważą m.in. nowy grill, podobny do tego z Lexusa IS F Sport, czy 19-calowe koła zamiast 18-calowych. Pakiet zawiera też adaptacyjne zawieszenie AVS (Adaptive Variable Suspension) i system LDH (Lexus Dynamic Handling). W środku znajdziemy kierownicę i gałkę zmiany biegów obszyte skórą, oraz czerwoną tapicerkę Rioja Red , zarezerwowaną dla pakietu F Sport.

Lexus IS - ogłoszenia

Pod względem źródła napędu nic się nie zmieniło. 350-kę wprawia w ruch silnik V6 3.5 o mocy 310 KM (przy 6400 obr./min.) i momencie 375 Nm (przy 4800 obr./min.) przekazujący napęd na tylne koła poprzez ośmiobiegową skrzynię automatyczną.

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Detroit 2014 | Lexus RC-F

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.