Salon Genewa 2014 | VW T-Roc Concept | Zwiastun nowego SUV-a

Volkswagen szykuje się do dużych zmian w swojej palecie crossoverów. T-Roc to zwiastun zupełnie nowego modelu

Niemal wszyscy liczący się producenci w Europie maja, albo chcą mieć crossovera segmentu B. Volkswagen nie jest wyjątkiem, ale do tej pory oferuje tylko dużego SUVa Touareg i kompaktowego (segment C) Tiguana. Od jakiegoś czasu na kolejnych targach motoryzacyjnych firma z Wolfsburga chwali się konceptem małego crossovera Taigun, bazującego na modelu Up. Teraz dołączy do niego T-Roc.

Volkswagen T-Roc Concept mierzy 4,18 m długości, 1,83 m szerokości i 1,50 m wysokości. Zbudowano go na skalowalnej płycie podłogowej MQB, która ma być bazą także dla kolejnej generacji Volkswagena Polo.

Mimo długości niewiele przekraczającej cztery metry, trudno postawić go w jednym szeregu z konkurencją w postaci Peugeota 2008, Opla Mokka, czy Renault Captura. T-Roc Concept mierzy oczko wyżej zarówno pod względem szerokości nadwozia, jak i proponowanego napędu. Pod maską prototypu wystawionego w Genewie będzie można obejrzeć napęd przeszczepiony wprost z Golfa GTD. Dwulitrowy silnik TDI przekazuje moc 184 KM na obie osie poprzez skrzynię DSG i sprzęgło typu Haldex. Także masa własna wynosząca 1420 kg sugeruje przynależność do segmentu C. Czyżby T-Roc miał być zwiastunem następcy popularnego Tiguana? Dowiemy się już wkrótce.

ZOBACZ TAKŻE:

VW Taigun w sosie Curry

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.