Janukowycz miłośnikiem motoryzacji. Zobacz ekskluzywną kolekcję

O gigantycznej fortunie prezydenta Wiktora Janukowycza już przed protestami na Majdanie krążyły legendy. Teraz, możemy przekonać się ile było w nich prawdy. Zapraszamy do zapoznania się z imponującą kolekcją samochodów byłego prezydenta

Na skutek przejęcia władzy przez protestujących, Wiktor Janukowycz musiał salwować się ucieczką na wschód kraju, a być może za granicę. Do tej pory Meżyhryja, prezydencka posiadłość nieopodal Kijowa, cieszyła się sławą miejsca niedostępnego - było to jedno z najlepiej strzeżonych miejsc na całej Ukrainie. Setki ochroniarzy pilnowały, aby nikt nie naruszył prywatności prezydenta i nie dowiedział się o jego sekretach.

Po zwycięstwie opozycji i obaleniu Janukowycza, w sobotę, ochrona dobrowolnie wpuściła na teren rezydencji Międzygórze dziennikarzy i zwykłych obywateli Ukrainy. Prezydencka posiadłość uderzyła wszystkich niewyobrażalnym wręcz przepychem i bogactwem. Własne zoo, olbrzymia kolekcja samochodów, lądowiska dla helikopterów, cieplarnia do hodowania bananów, sztuczne jeziora, wiele luksusowych budynków, korty tenisowe... Długo by wymieniać! W kontraście z ukraińską biedą, przepych władz poraża.

Nas oczywiście najbardziej zainteresowała wspomniana wyżej kolekcja samochodów. W swoim prywatnym muzeum Wiktor Janukowycz uzbierał najprawdziwsze perełki: Mercedesa SLS AMG, przedwojenne DKW, klasyczne Bentleye, jak i nowszego Continentala, Range Rovera Sport czy radzieckie limuzyny. Cała kolekcja liczy około 70 pojazdów. Co ciekawe, na terenie 135-hektarowego Międzygórza znajduje się również stacja benzynowa.

Zapraszamy do naszej galerii i film z wycieczki po prezydenckiej posiadłości.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.