Salon Genewa 2014 | Ford Focus po liftingu

Na 84. salonie samochodowym w Genewie Ford zaprezentował trzecią generację Focusa po liftingu. Zobaczcie, jak po trzech latach produkcji zmieni się ten popularny kompakt

Ford Focus 1.6 EcoBoost - Test

Focus po modernizacji otrzyma nową "twarz" Forda (znaną już z modelu Fusion, czyli nowego Mondeo dostępnego na rynku amerykańskim), na którą składają się: nowy pas przedni z dużych rozmiarów grillem w kształcie trapezu, przestylizowane reflektory, zderzak i maska. Reszta modyfikacji zewnętrznych jest mniej istotna, to węższe tylne lampy i nowe wzory felg aluminiowych.

Zmiany zajdą także we wnętrzu. Na desce rozdzielczej będzie mniej przycisków, co powinno ułatwić obsługę radia i nawigacji. Uwagi klientów zostały więc wysłuchane. Nowy Focus to pierwszy Ford wyposażony w system SYNC 2 z 8-calowym ekranem dotykowym i zaawansowanym system kontroli głosowej. Ponadto kabina będzie teraz lepiej wyciszona.

Sprawdź ile kosztuje Focus przed liftingiem

Inżynierowie popracowali także nad uzyskaniem bardziej bezpośredniego i precyzyjnego prowadzenie pojazdu poprzez zwiększenie sztywności strukturalnej z przodu, modyfikację zawieszenia, modyfikację amortyzatorów, zastosowanie nowego elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy ESP oraz elektrycznego wspomagania układu kierowniczego EPAS. Auto zostanie wyposażone w nową technologią Perpendicular Parking, wspomagającą prostopadłe parkowanie pojazdu tyłem obok innych aut (do tej pory tylko równoległe) oraz unowocześniony system zapobiegania kolizjom Active City Stop, który działa teraz do prędkości 50 km/h.

Pod maską Focusa zadebiutuje benzynowy silnik 1.5 EcoBoost, który będzie oferowany w dwóch wariantach mocy: 150 i 180 KM. Dostępna będzie także nowa jednostka wysokoprężna 1.5 TDCi o mocy 95 kub 120 KM. Model nadal zamówić będzie można zamówić z benzynowym silnikiem 1.0 EcoBoost (100 KM oraz 125 KM). Samochód będzie można wyposażyć w łopatki zmiany biegów przy kierownicy. Rozwiązanie to dostępne będzie w opcji z przekładnią automatyczną oraz przekładnią automatyczną PowerShift, zarówno w wersjach benzynowych, jak i wysokoprężnych.

Ford Focus po liftingu trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2014 roku.

Zobacz wideo
Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Ford Ka dopiero za kilka lat

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.