Salon Genewa 2014 | Aston Martin V8 Vantage N430

Stoisko Aston Martina w Genewie będzie przyciągać wzrok kolorowymi modelami V8 Vantage N430

Aston Martin V8 Vantage N430 może, ale nie musi, posiadać kontrastowe elementy wykończenia. Obwódka grilla, słupki dachowe, obudowy lusterek zewnętrznych, zaciski hamulców i dolna listwa tylnego zderzaka mogą otrzymać krzykliwy zółty, lub czerwony kolor. W środku w stosunku do modelu seryjnego zastosowano m.in. fotele o konstrukcji z włókien węglowych.

Ile kosztuje używany Aston Martin? - Ogłoszenia

Na wyglądzie się nie skończyło. Silnik V8 4.7 o mocy 436 KM stosowany w modelach S i SP10 napędza wersję N430, ale otrzymał nowy układ wydechowy o dźwięku inspirowanym wyścigowymi Astonami. W połączeniu z pakietem aerodynamicznym, utwardzonym zawieszeniem i na nowo zestrojonym układem kierowniczym, N430 staje się ciekawą alternatywą dla standardowego V8 Vantage.

Aston Martin V8 Vantage N430 będzie dostępny jako coupe i kabriolet, a silnik będzie współpracował z sześciobiegową skrzynią ręczną, lub siedmiobiegowym automatem Speedshift II. Co ciekawe firmie udało się poprawić osiągi. N430 osiąga setkę w 4,6 sekundy, o 0,2 s szybciej, niż robi to V8 Vantage S.

ZOBACZ TAKŻE:

Kroki milowe Aston Martina

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.