Salon Genewa 2014 | Opel Adam Rocks

To już pewne, Opel Adam w wersji Rocks trafi do produkcji seryjnej. Premiera, tak jak konceptu przed rokiem, odbędzie się w Genewie. Według Opla samochód ten otwiera kolejną niszę - miejskich minicrossoverów

Opel powiększy tyską fabrykę

Po dodaniu do oferty odmiany Rocks, nabywca Opla Adama ma niemal nieograniczoną możliwość personalizacji. Nowy wariant standardowo wyposażony jest w rolowany miękki dach, który zsuwa się elektrycznie w czasie 5 sekund. Auto ma również o 15 mm zwiększony prześwit, poszerzone nadkola, plastikowe osłony nadwozia i 17-calowe obręcze kół (opcjonalnie 18-calowe, ale to już chyba przesada). Styliści przygotowali też kolejne wzory tapicerek i elementów ozdobnych, dostępnych specjalnie dla tej odmiany.

Opel Adam - polski cennik

Razem z uterenowionym Adamem na targach w Genewie Opel zaprezentuje również nowy trzycylindrowy silnik benzynowy 1.0 SIDI Ecotec, który w przyszłości będzie wykorzystywana w innych samochodach marek należących do General Motors. Turbodoładowana jednostka z bezpośrednim wtryskiem paliwa generuje 115 KM mocy i 166 Nm momentu obrotowego w zakresie od 1800 do 4700 obr./min. Opel twierdzi, że w porównaniu z aktualnie stosowanym wolnossącym silnikiem 1.6 nowy silnik 1.0 SIDI Turbo zapewnia taką samą moc maksymalną przy maksymalnym momencie obrotowym wyższym o 30 procent i zużyciu paliwa mniejszym o 20 procent.

Opel Adam Rocks trafi do sprzedaży latem tego roku. Ceny nie są jeszcze znane.

ZOBACZ TAKŻE:

Trzycylindrowy silnik Opla | 1.0 SIDI Turbo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.