Ford Expedition FL | Amerykański downsizing

Ford zaprezentował zmodernizowany model Expedition 2015. Największą zmianą jest mniejszy silnik z turbodoładowaniem. Duży, luksusowy SUV zadebiutował podczas DFW Auto Show w Dallas

Lincoln Navigator po liftingu

Nowa jednostka napędowa 3.5 EcoBoost sukcesywnie trafia pod maski kolejnych modeli z koncernu Forda. Jest już dostępna w modelu F-Series, niedługo trafi do odświeżonego Lincolna Navigatora, a teraz została ogłoszona jako nowe źródło napędu kolejnego dużego SUV-a.

Ford Expedition - ogłoszenia

Expedition to największy model Forda. Standardowa wersja o rozstawie osi 3022 mm jest o ponad 15 cm dłuższa od Explorera. Amerykanie lubują się w dużych samochodach oraz w ich wielkich silnikach. Powoli jednak muszą przyzwyczajać się do mniejszych jednostek. Podwójnie doładowany motor o pojemności 3,5 litra ma przekonywać do siebie większą mocą (370 KM) i lepszymi osiągami, niż dotychczasowy 5.4 V8, a także dużo niższym apetytem na paliwo.

Pozostałe modyfikacje to kosmetyka. Delikatnie przestylizowany przód, nowe wzory felg (mogą być nawet 22-calowe!), dodatkowe chromy (listwy ozdobne i końcówka wydechu) oraz światła przeciwmgielne w technologii LED. We wnętrzu zdecydowano się zainstalować dwa ekrany LCD (centralny i zastępujący tradycyjny zestaw wskaźników). Ponadto kabina ma być lepiej wykończona, a oferta dodatków bogatsza, m.in. o nowy system multimedialny Ford MyTouch i systemy aktywnego bezpieczeństwa.

Ford Expedition jest produkowany razem z Lincolnem Navigator w Louisville, w stanie Kentucky. Wersja z roku modelowego 2015 trafi do sprzedaży w Ameryce Północenej na jesienią tego roku.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Cadillac Escalade

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.