Dołączy on do już wcześniej zaprezentowanych odmian S3 w wersji trzydrzwiowej, pięciodrzwiowej Sportback oraz sedana pod nazwą Liomusine. To, co w tym modelu najważniejsze to oczywiście silnik. Tak jak w przypadku całej palety S3, będzie to jednostka 2.0 TFSI o mocy 300 KM i 380 Nm. Cała moc trafi na cztery koła za pomocą sześciobiegowej przekładni S tronic. Pozwoli to na rozpędzenie się małego cabrio od 0 do 100 km/h w 5,4 sekundy. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h.
Z zewnątrz S3 Cabriolet wyróżniać się będzie od pozostałych wersji standardowymi elementami dla samochodów z rodziny S. Będą to oczywiście przeprojektowane zderzaki, lusterka w kolorze aluminium czy 18- lub 19-calowe felgi. Z tyłu pojawią się też dyfuzor i dwie podwójne końcówki układu wydechowego.
Oto ceny używanych i mocnych Audi A3 w Polsce
Składany miękki dach dostępny będzie w trzech różnych kolorach, a czas jego pełnego otwarcia lub zamknięcia trwa jedynie 18 sekund. Można go obsługiwać w trakcie jazdy z prędkością do 50 km/h.
Auto trafi do salonów latem 2014 roku. Jego niemiecka cena to 48 500 euro.
ZOBACZ TAKŻE: