Salon Genewa 2014 | Audi S3 Cabriolet

W szerokiej palecie Audi S3 pojawi się kolejny członek rodziny. Będzie to S3 Cabriolet, który oficjalnie zadebiutuje na salonie samochodowym w Genewie

Audi S3 Limousine | Ceny

Dołączy on do już wcześniej zaprezentowanych odmian S3 w wersji trzydrzwiowej, pięciodrzwiowej Sportback oraz sedana pod nazwą Liomusine. To, co w tym modelu najważniejsze to oczywiście silnik. Tak jak w przypadku całej palety S3, będzie to jednostka 2.0 TFSI o mocy 300 KM i 380 Nm. Cała moc trafi na cztery koła za pomocą sześciobiegowej przekładni S tronic. Pozwoli to na rozpędzenie się małego cabrio od 0 do 100 km/h w 5,4 sekundy. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Z zewnątrz S3 Cabriolet wyróżniać się będzie od pozostałych wersji standardowymi elementami dla samochodów z rodziny S. Będą to oczywiście przeprojektowane zderzaki, lusterka w kolorze aluminium czy 18- lub 19-calowe felgi. Z tyłu pojawią się też dyfuzor i dwie podwójne końcówki układu wydechowego.

Oto ceny używanych i mocnych Audi A3 w Polsce

Składany miękki dach dostępny będzie w trzech różnych kolorach, a czas jego pełnego otwarcia lub zamknięcia trwa jedynie 18 sekund. Można go obsługiwać w trakcie jazdy z prędkością do 50 km/h.

Auto trafi do salonów latem 2014 roku. Jego niemiecka cena to 48 500 euro.

ZOBACZ TAKŻE:

S3 Plus | Audi chce być najmocniejsze

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.