Honda rezygnuje z modeli CR-Z i Insight

Przedstawiciele Hondy potwierdzili serwisowi Automotive News Europe, że hybrydowe modele CR-Z oraz Insight zostaną w tym roku wycofane ze sprzedaży w Europie. Powodem jest zbyt słaba sprzedaż obu samochodów

Honda zapowiada turbodoładowane silniki VTEC

Honda CR-Z, czyli hybrydowe coupe, nawiązujące do kultowego modelu CRX, nie zdobyło sympatii klientów. Połączenie rzekomo sportowego charakteru z alternatywnym źródłem napędu okazało się totalną klapą. Większe zainteresowanie zapewne wzbudziłaby tańsza wersja z mocniejszym silnikiem benzynowym, ale na takie rozwiązanie producent się nie zdecydował.

Rodzinny, pięciodrzwiowy Insight nie był z kolei w stanie nawiązać walki z popularną Toyotą Prius. To duży cios dla Hondy, która w 1999 roku (rok przed Toyotą) stworzyła swój hybrydowy model. Był nim dwumiejscowy Insight pierwszej generacji.

Używana Honda CR-Z - sprawdź oferty

W ubiegłym roku Honda sprzedała w Europie tylko 1 242 egzemplarze Insighta (62-procentowy spadek) i 696 sztuk CR-Z (spadek o 66 proc.). W europejskiej ofercie marki pozostanie tylko jeden model z napędem hybrydowym - Jazz Hybrid, który również stanowi margines sprzedaży.

ZOBACZ TAKŻE:

Ile jest CRX'a w Hondzie CR-Z?

Honda Civic Tourer | Pierwsza jazda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.