A2 DO EUROPY | Mobilny Przewodnik po drogach w Europie

Z myślą o kierowcach, którzy na ferie zimowe wybierają się na narty, Autostrada Wielkopolska SA uruchomiła pierwszą tego typu, kompleksową aplikację "A2 DO EUROPY". Internetowy przewodnik umożliwia obliczenie kosztów podróży do najbardziej popularnych, europejskich miejscowości narciarskich. Dodatkowo użytkownicy otrzymają najważniejsze informacje związane z podróżowaniem po danym kraju oraz możliwość skorzystania z wirtualnego alkomatu, za pomocą którego sprawdzą promile. Partnerem projektu jest moto.pl

Przy pomocy aplikacji A2 DO EUROPY możesz sobie sprawdzić długości planowanej trasy czy koszty przejazdu do wybranej europejskiej miejscowości turystycznej. Aplikacja pokaże Ci również szczegółowe informacje:

- opłaty/winiety

- wysokość mandatów

- szacunkowy koszt potrzebnego paliwa

- obowiązujące limity prędkości w danym kraju

- ważne telefony (alarmowe, konsulaty etc.)

- obowiązkowe wyposażenie pojazdu w danym kraju

- dopuszczalna liczba promili w organizmie - aplikacja została wzbogacona o wirtualny alkomat, który na podstawie wprowadzonych danych, pozwala kierowcy obliczyć szacunkową liczbę promili w organizmie oraz sprawdzić ile czasu powinno upłynąć, zanim użytkownik będzie mógł bezpiecznie usiąść za kierownicą.

Zofia Kwiatkowska rzecznik AWSA "W kwietniu minie 10 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Już od dekady polscy kierowcy mogą swobodnie i bez ograniczeń podróżować po zjednoczonej Europie. W listopadzie 2011 roku Autostrada Wielkopolska połączyła Polskę z siecią europejskich autostrad, tym samym polskie autostrady stały się częścią transeuropejskiego korytarza komunikacyjnego. Chcemy zapewnić kierowcom nie tylko bezpieczeństwo ale i komfort podróżowania po europejskich krajach, tworząc pierwszą w Polsce kompleksową bazę wiedzy służącej kierowcom do łatwiejszego i bardziej świadomego poruszania po autostradach zagranicznych."

A2 DO EUROPYA2 DO EUROPY A2 DO EUROPY

"A2 DO EUROPY" posiada także mechanizm geolokalizacji, dzięki czemu aplikacja przesyła pakiet informacji dotyczących prowadzenia pojazdu w kraju, w którym aktualnie znajduje się użytkownik internetowego przewodnika AWSA. Istnieje także możliwość wyboru kraju z listy dostępnych Państw.

TU znajdziesz aplikację "A2 DO EUROPY"

Dodatkowo na profilu AWSA na portalu społecznościowym Facebook przeprowadzona zostanie kampania informacyjna mająca na celu podniesienie świadomości kierowców i edukację w zakresie podróżowania po trasach europejskich, obowiązujących przepisów i kultury jazdy.

Zofia Kwiatkowska rzecznik AWSA "Aplikacja "A2 DO EUROPY" jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które zimą wybierają się na stoki w Polsce oraz Europie. Dzięki znajomości kosztów podróży, paliwa czy niezbędnego wyposażenia pojazdu w danym państwie podróż stanie się łatwiejsza oraz bezpieczniejsza. "A2 DO EUROPY" to jedyne mobilne kompendium wiedzy, z którym każdy ma możliwość wcześniejszego solidnego przygotowania się do podróży. Ferie zimowe tylko z A2 DO EUROPY!"

TU znajdziesz aplikację "A2 DO EUROPY" :

link 1

link 2

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.