Salon Genewa 2014 | Skoda VisionC

Na genewskim autosalonie Skoda zaprezentowała koncepcyjny model VisionC, ukazujący kolejny krok w rozwoju designu czeskiej marki

Historia sukcesu | Skoda pod skrzydłami Volkswagena

Producent z Mlada Boleslav określa VisionC jako pięciodrzwiowy model w stylu coupe. Samochód będzie dowodem na to, że Skoda coraz więcej uwagi poświęca wyglądowi swoich samochodów. Koncept pokazuje możliwości marki w tworzeniu ciekawych projektów nadwozia.

Skoda Octavia III - cennik

Pod maską samochodu pracuje turbodoładowany silnik 1.4 TSI o mocy 110 KM, który przystosowany jest do zasilania benzyną oraz gazem CNG. Zużycie gazu to tylko 3,4 kg lub 5,1 m3 na kilometr, co przekłada się na emisję dwutlenku węgla na poziomie 91 g/km i już pozwala spełnić normę, która zacznie obowiązywać w 2020 roku.

Jeszcze nieoficjalnie mówi się, że VisionC może być zapowiedzią sportowej odmiany Octavii Coupe, która według niektórych źródeł mogłaby trafić do produkcji już w 2015 roku. Czas pokaże. W 2002 roku Czesi również pokazali ciekawe coupe Tudor na bazie Superba pierwszej generacji, ale potem nic z tego projektu nie wyszło.

84. Geneva Motor Show potrwa od 6 do 16 marca.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Yeti po liftingu | Pierwsza jazda

Skoda Superb Laurin & Klement | Test

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.