Salon Genewa 2014 | Jeep Cherokee po europejsku

W Genewie zadebiutuje Jeep Cherokee w specyfikacji europejskiej. Do wyboru będą dwie wersje silnika wysokoprężnego

Ekstremalne SUV-y

Jeep Cherokee zaliczył spóźniony debiut w USA, przed nami premiera na rynku europejskim. Już wiadomo jakie jednostki znajdą się pod maską kontrowersyjnego stylistycznie Jeepa.

Silniki benzynowe nie są zbyt popularnym wyborem w SUVach wśród europejczyków. Jeep mimo to będzie oferował taką jednostkę w najnowszym Cherokee. Będzie to V6 Pentastar 3.6 o mocy 275 KM współpracujący z dziewięciostopniowym automatem. Jednostka R4 2.4 Tigershark (178 KM) będzie oferowana na rynkach Bliskiego Wschodu i Rosji.

Jeep Cherokee - ogłoszenia

Podstawą oferty będą jednak silniki wysokoprężne. Do wyboru będzie jedna z dwóch wersji jednostki 2.0 Multijet II o mocy 140 KM lub 170 KM. Słabszy wariant będzie łączony z sześciobiegową skrzynią ręczną, mocniejszy z dziewięciobiegową skrzynią automatyczną.

Napęd na obie osie będzie przekazywany przez jeden z trzech systemów do wyboru. Podstawowy Active Drive I jest bezobsługowy i działa w trybie automatycznym, Active Drive II jest wyposażony w reduktor, a Active Lock oferuje dodatkowo blokadę tylnego mechanizmu różnicowego.

Debiut Cherokee w specyfikacji europejskiej odbędzie się podczas salonu samochodowego w Genewie.

ZOBACZ TAKŻE:

Najciekawsze koncepty Jeepa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.