Opel Vivaro i Renault Trafic | Nowa generacja

Firmy Opel i Renault poinformowały, że latem tego roku zaprezentują nowe odsłony swoich bliźniaczych lekkich samochodów użytkowych - modeli Vivaro i Trafic

Kamienie milowe Renault

Poza Oplem i Renault taką samą konstrukcję wykorzystuje również Nissan (Alians Nissan-Renault) pod nazwą Primastar. Obecna generacja lekkiego furgonu jest produkowana od 2001 roku. To długi okres czasu. W końcu niemiecki i francuski koncern zdecydowały się na wprowadzenie następcy swojego wspólnego projektu. W ciągu 34 lat obecności na rynku, Renault sprzedało w sumie 1,6 mln egzemplarzy modeli Trafic 1 i trafic 2.

"Jego linia w udany sposób uwzględnia i eksponuje nową stylistykę marki Renault, z powiększonym i bardziej pionowo ustawionym logo" - powiedział Kihyun JUNG, projektant Nowego Renault Trafic. "Starałem się zaprojektować samochód dynamiczny i wyrazisty, a jednocześnie odpowiadający oczekiwaniom klientów w zakresie solidnej konstrukcji i praktycznych rozwiązań".

Renault Trafic - sprawdź ceny

Opel dodaj z kolei, że kolejna generacja Vivaro będzie oferować jeszcze mocniejsze i bardziej oszczędne silniki, takze nowoczesne technologie oraz wyposażenie, które przyniosą do segmentu lekkich pojazdów użytkowych udogodnienia i funkcje wykorzystywane na co dzień przez kierowców samochodów osobowych.

Na obecną chwilę nic więcej nie wiemy na temat nowego Trafica czy Vivaro. Obaj producenci oznajmili, że więcej informacji zostanie podanych wkrótce.

ZOBACZ TAKŻE:

Auta dla dużych rodzin | Przegląd rynku

Więcej o:
Copyright © Agora SA