Mercedes SLT | Nowy okręt flagowy Mercedesa

Nowy topowy model Mercedesa nosi oznaczenie SLT. Ciągnik siodłowy o mocy 625 KM i 3000 Nm maksymalnego momentu obrotowego

Pakistańskie ciężarówki - najdziwniejszy tuning na świecie

Nowy model SLT, którego nazwa pochodzi od skrótu słów Schwer-Last-Transporter (ciężarówka do ciężkiego transportu) powstał w jednym celu - ciągnięcia jak nawiększych ciężarów. Model powstał na bazie Actrosa i jest oferowany z trzema lub czterema osiami. Specjalistyczny ciągnik otrzymał m.in. specjalnie wzmocnione sprzęgło czy 900 litrowy zbiornik paliwa.

Za napęd odpowiada 6 cylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 15,6 litra, który może mieć moc 517, 578 i 625 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi wspomniane 3000 Nm. Wzmocniona została również 16 biegowa, automatyczna skrzynia.

Najmocniejszy z modeli SLT potrafi pociągnąć za sobą ładunek o masie 250 ton. Maksymalnie obciążony ciągnik radzi sobie nawet z 10% wzniesieniami. Mercedes, którego maksymalna masa własna wynosi 48 ton oferowany będzie z opcjonalnym napędem na wszystkie koła. Póki co nie znamy ceny tego monstrum na kołach.

ZOBACZ TAKŻE :

Najmocniejsze ciężarówki świata

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.