Limitowane Mitsubishi ASX RalliArt w Polsce

W polskiej ofercie Mitsubishi pojawiła się nowa seria limitowana najpopularniejszego modelu ASX. Poza stylistycznymi dodatkami z logo RalliArt, crossover w tej wersji charakteryzuje się mocnym silnikiem Diesla z automatyczną skrzynią biegów i napędem 4x4

Mitsubishi Outlander 2.2 D-ID | Test

ASX w wydaniu RalliArt (oddział Mitsubishi zajmujący się rajdami samochodowymi) wizualnie wyróżnia się światłami do jazdy dziennej w technologii LED, osłonami przedniego i tylnego zderzaka, czarnymi obręczami kół, podświetlanymi nakładkami na progach oraz materiałowo-skórzaną tapicerką z czerwonymi przeszyciami. Emblemat "RalliArt" umieszczono na oparciach foteli, dywanikach, przednich błotnikach i tylnej klapie samochodu.

Przy okazji limitowanej wersji w modelu ASX debiutuje jednostka wysokoprężna 2.2 D-ID, znana z większego Outalndera. Turbodiesel generuje 150 KM mocy i 360 Nm momentu obrotowego, co przy nieznacznym przyroście masy (tylko 10 kg więcej od najcięższej konfiguracji 1.8 D-ID), zapewnia bardzo dobre osiągi przy niewygórowanym zużyciu paliwa, które według producenta wynosi średnio 5,8 l/100 km. W tej konfiguracji nie jest stosowany system stop/start.

Używane Mitsubishi ASX - sprawdź oferty

Nowością jest też automatyczna skrzynia biegów (do tej pory ASX występował tylko z silnikami 1.6 i 1.8 D-ID z ręczną przekładnią). Automat ma 6 przełożeń, które można zmieniać także przy pomocy łopatek umieszczonych przy kierownicy, jest też wyposażony w tryb pracy "Sport". Napęd przenoszony jest na 4 koła.

Mitsubishi ASX 2.2 D-ID AT RalliArt kosztuje 129 990 zł. Obecnie na auto przewidziany jest rabat w wysokości 12 000 zł. Lakier metalizowany wymaga dopłaty 2 300 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Mitsubishi Outlander PHEV - ceny

Mitsubishi Pajero tańsze o 52 900 zł

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.