Audi S8 | Polskie ceny

Najmocniejsza odmiana największej limuzyny Audi jest już dostępna w polskich salonach. Zmiany w stosunku do A8 są subtelne, ale widoczne

Audi poszło po bandzie | Wideo

Aby dostrzec różnice pomiędzy reprezentacyjnym A8, a jego najbardziej usportowioną wersją trzeba się dobrze przyjrzeć. Sportowy charakter podkreślają dyskretne detale. Osłona chłodnicy ma platynowo szary kolor, a jej poziome, podwójne pręty wzmacniające są chromowane. Duże wloty powietrza z przodu pojazdu mają kratownicę w kształcie plastry miodu. Po bokach, uwagę zwracają listwy progowe w kolorze nadwozia oraz aluminiowe obudowy lusterek. Dyfuzor z tyłu pojazdu jest platynowoszary, z aluminiową powierzchnią, w której zamontowano dwie podwójne rury wydechowe. Z przodu, z tyłu i po bokach umieszczono emblematy S8 lub V8 T. Wyłącznie dla S8 stworzono nowy kolor lakieru - szary Daytona z efektem perłowym.

Audi S8 standardowo wyposażono w wiele umilających życie elementów, jak np. przednie reflektory diodowe i również diodowe światła tylne, czterostrefowa automatyczna klimatyzacja, system nagłaśniający Bose Surround Soundsystem czy nawigacja MMI Navigation plus z charakterystycznym dla modelu S8 ekranem powitalnym. Opcjonalnie Audi oferuje reflektory Matrix LED. Każda jednostka świateł drogowych składa się z 25 pojedynczych diod świetlnych, które zapalają się zależnie od sytuacji. Można je również całkowicie wyłączać lub przyciemniać.

Audi A8 na rynku używanych - ile kosztuje?

Wymiary samochodu nie uległy zmianie. S8 mierzy 5,14 m długości, 1,95 m szerokości i 1,46 m wysokości. Rozstaw osi to 2,99 m. Za napęd odpowiedzialny jest mocny silnik 4.0 TFSI, który generuje moc 520 KM przy 6000 obr./min. i maksymalny moment obrotowy 650 Nm dostępny w zakresie 1700-5500 obr./min. Od 0 do 100 km/h auto przyspiesza w 4,1 sekundy, a ograniczona elektronicznie prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Napęd na cztery koła przenosi ośmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów Tiptronic.

Audi S8 jest już dostępne w polskich salonach. Cena zaczyna się od 552 540 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi A8 L Security | Luksusowa ochrona

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.