Tor Poznań Track Day 2014

Szybka i bezpieczna jazda samochodem?... Nie są to wykluczające się pojęcia, o ile realizowane są w miejscu do tego przeznaczonym - na torze wyścigowym

Galeria tygodnia | Porsche 918 Spyder

Niestety nie ma w Polsce wielu obiektów, na których swoją pasję motoryzacyjną mogą realizować amatorscy miłośnicy szybkiej jazdy. Poza jedynym homologowanym przez FIA Torem "Poznań" do dyspozycji pozostaje owal z fragmentem odcinka górskiego toru w Miedzianej Górze, kilka torów kartingowych, zaadoptowane do motosportu lotniska oraz ośrodki doskonalenia jazdy z mniejszym lub większym zabezpieczonym terenem.

O ile pasjonaci rajdów mogą rozwijać swoje umiejętności w popularnych KJS-ach czy SuperOSach, to miłośnicy "płaskich" wyścigów samochodowych po etapie "kartingowym" nie mieli możliwości doskonalenia jazdy, aż do poziomu Wyścigowego Pucharu Polski czy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Sytuacja zmieniła się przed kilkoma laty gdy z inicjatywy Automobilklubu Wielkopolski powstał Tor Poznań Track Day - cykl otwartych szkoleń skierowany do wszystkich rozpoczynających lub kontynuujących swoją przygodę z szybką jazdą na profesjonalnym torze wyścigowym. Pod okiem doświadczonych instruktorów, w bezpiecznych warunkach można stawiać swoje pierwsze kroki lub doskonalić umiejętności szybkiej jazdy.

Tor Poznań Track Day w pigułce to:

Bezpieczeństwo: - Zabezpieczenie p.poż oraz medyczne (Karetka R, Wóz ratownictwa drogowego Straży Pożarnej) - Sędziowie wirażowi w kluczowych miejscach toru - Ograniczona ilość pojazdów poruszających się po torze

Profesjonalizm szkolenia: - Profesjonalna kadra instruktorska złożona z wielokrotnych Mistrzów Polski i innych cykli wyścigowych - zobacz tu - Szkolenia w poszczególnych sektorach toru - Jazdy doskonalące po pełnej nitce toru z indywidualnymi instruktorami - Weryfikacja postępów (pomiar czasu)

Abarth 500 Ferrari Dealers Edition | Test WideoAbarth 500 Ferrari Dealers Edition | Test Wideo Abarth 500 Ferrari Dealers Edition | Test Wideo Abarth 500 Ferrari Dealers Edition | Test Wideo

Ponadto: - Wspaniała atmosfera ludzi dzielących się swoją pasją - Wyżywienie (kawa, herbata, słodycze w czasie szkolenia, dwudaniowy obiad) - Personalizacja szkolenia - instruktor w samochodzie uczestnika, indywidualne uwagi - Elektroniczny pomiar czasu (dokładność 0,001s jak w wyścigach Formuły 1)

Do dyspozycji uczestników pozostaje: - Profesjonalny serwis oponiarski - Szeroki asortyment opon (również torowych) w promocyjnych cenach - Profesjonalny serwis mechaniczny (podnośniki, pneumatyka)

W bierzącym sezonie uczestnicy mogą skorzystać aż z osiemnastu terminów Tor Poznań Track Day , w tym z zimowego, zagranicznego wyjazdu do Hiszpanii - Tor GUADIX! (ostatnie wolne miejsca zobacz tu ), edycji połączonych z Pucharem YoungTimer Party oraz eliminacji pucharów markowych (Oponeo CUP, Motointegrator CUP).

Impreza jest otwarta dla widzów, który w "naturalnym środowisku toru wyścigowego" mogą podziwiać takie marki o sportowym rodowodzie jak: Ferrari, Porsche, McLaren, Lamborghini i inne.

Zobacz film podsumowujący sezon 2013

Na widzów chcących nieco ochłonąć, od tego roku, czeka TrackDay Cafe z kącikiem dla milusińskich, w którym mogą poznawać zasady ruchu drogowego oraz pościgać się na profesjonalnym torze wyścigowym dla modeli w skali 1:32.

Tor Poznań Track Day przygotował także ofertę dla tych, którym nie wystarcza sama obserwacja samochodów - dzięki współpracy z partnerami będzie można skorzystać z jazdy po torze samochodami Porsche, Ferrari czy Lamborghini już od 149zł za 2 okrążenia!

Pod koniec lata zostanie zorganizowana specjalna edycja Tor Poznań Track Day dla dzieci, podczas, której bedą mogły skorzystać z licznych warsztatów odkrywających i rozwijających ich zdolności, podobnie jak to miało miejsce podczas "Pożegnania Wakacji z Tor Poznań Track Day 2013" .

ZOBACZ TAKŻE :

Porsche Cayman S - Test | Żarty się skończyły

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.