Chevrolet się zbroi | Camaro Z/28.R

Nie ma lepszego sposobu na promowanie sportowego modelu swojej marki, niż przygotowanie jego wyścigowej specyfikacji i wystawienie w wyścigu

Salon Detroit 2014 | Corvette Racing C7.R

Tak właśnie uczynił Chevrolet z najnowszym Camaro Z/28, które w wyścigowej specyfikacji wzorem Corvette otrzymało w nazwie literkę R. Zadebiutuje on już w styczniu w trakcie 2,5- godzinne wyścigu, który zostanie rozegrany tuż przed 52. edycją Rolex 24 Daytona. Tajemnicą sukcesu tego modelu ma być bliskość wersji wyścigowej do tej, którą można kupić w salonie. Oznacza to, że Z/28.R będzie posiadało ten sam pakiet aerodynamiczny, silnik oraz elementy zawieszenia co drogowe Z/28.

Pod maską znajdzie się siedmiolitrowe V8 o mocy 505 KM. Wersja cywilna będzie kosztować w Stanach Zjednoczonych 75 000 dolarów.

"Poza wymaganym wyposażeniem wyścigowym i specjalnymi częściami układu zawieszenia potrzebnymi do wyścigów długodystansowych, Z/28.R jest jak auto produkcyjne" - powiedział Mark Kent, dyrektor działu wyścigowego marki Chevrolet.

Za debiut wersji Z/28.R odpowiedzialny będzie zespół Stevenson Motorsports i CKS Autosport, których Camaro pojawią się w klasie GS w IMSA Continental Tires SportsCar Challenge.

ZOBACZ TAKŻE:

Sportowa historia Bentleya

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.