Nowe Ferrari California z silnikiem biturbo

Downsizing coraz bardziej dosięga również auta sportowe. Wiemy już, że Ferrari California 2014 nie będzie napędzane wolnossącym motorem V8 o pojemności 4,3 litra, a mniejszą, turbodoładowaną jednostką z Maserati Quattroporte

Za co kochamy włoską motoryzację

Nie oznacza to jednak, że podstawowy model Ferrari nie będzie już dostarczać emocji z jazdy.. Według ostatnich doniesień nowa "V8-ka" bitrubo o pojemności 3,8 litra pod maską Californii będzie generować ponad 500 KM mocy. Poza większą mocą, nowy silnik ma też cechować się bardziej donośnym dźwiękiem, niż dotychczasowa jednostka wolnossąca. Napęd na tylne koła będzie przekazywany poprzez 7-stopniową skrzynię biegów o podwójnym sprzęgle. Podobno producent z Maranello rozważał także możliwość zastosowania jeszcze mniejszego silnika V6, ale ostatecznie z tego zrezygnowano.

Sprawdź ile kosztuje używane Ferrari California

Jeśli chodzi o zmiany stylistyczne, to nie będą one zbyt duże. California 2014 delikatnie upodobni się do modelu F12 Berlinetta, otrzymując m.in. przeprojektowane reflektory. Zmiany zajdą również we wnętrzu, w którym znajdzie się chociażby nowy system multimedialny.

Nowe Ferrari California zadebiutuje w marcu br. na salonie samochodowym w Genewie. Sprzedaż modelu powinna rozpocząć się w połowie roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Najdroższe Ferrari na świecie

458 Italia dedykowana Laudzie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.