Najdroższe Corvette w historii

Oto najdrożej sprzedany Chevrolet Corvette w historii. Nowy właściciel zapłacił za nią 3,5 mln dolarów. Skąd tak wysoka cena?

Corvette Racing C7.R

Mowa o czerwonym Chevrolecie Corvette z 1967 roku. Pozornie nie ma on wielkiej wartości. Nie jest to pierwszy egzemplarz, który opuścił fabrykę, nie pochodzi z cenionego przez wzgląd na piękną stylistykę roku 1957, ani nie jest to poszukiwana przez kolekcjonerów wersja "split window ", czyli z dzieloną tylną szybą z 1963 roku. Wystawiony na aukcji egzemplarz nie należał też do żadnej holywoodzkiej sławy, skąd zatem rekordowa cena?

Odpowiedź jest prosta. To model wyposażony w L88, czyli 430-konną wersję silnika 427 V8 (7.0) współpracującą z krótko zestopniowaną czterobiegową skrzynią ręczną, fabrycznie wyposażony w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, sportowe zawieszenie, takież hamulce. To także jedyny egzemplarz kupiony z myślą o wyścigach z tym silnikiem, który łączy czerwone nadwozie z czerwonym wnętrzem. Auto posiada kopię dokumentacji wystawioną przez GM oraz Duntov Mark of Excellence Award potwierdzającą doskonały stan techniczny.

Zobacz ile kosztuje używany Chevrolet Corvette w Polsce

Siła argumentów przekonała nowego właściciela, że warto zapłacić za to auto rekordowe 3,5 mln dolarów. Zresztą ten model jest wyjątkowo ceniony przez kolekcjonerów, gdyż poprzedni rekord należał także do Corvette z 1967 roku napędzanego silnikiem L88 tyle, że był to kabriolet. We wrześniu ubiegłego roku został sprzedany za 3,2 mln dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

60 lat Chevroleta Corvette

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.