Super Veyron i Galibier nie wyjadą na ulice

Wolfgang Schreiber - szef marki Bugatti powiedział, że ani "Super Veyron" ani model 16 C Galiber nie wejdą do produkcji. Szykowany jest już jednak następca francuskiego superauta

Nowy Bugatti Veyron będzie hybrydą?

W ostatnich miesiącach mówiło się o modelu "Super Veyron", który miałby być ukoronowaniem okresu produkcji najmocniejszego auta koncernu Volkswagen, do którego należy Bugatti. W wywiadzie udzielonym brytyjskiemu magazynowi TopGear Schreiber powiedział, że "1200 KM to wystarczająca liczba w rozdziale Veyrona".

Niemiec zapytany o produkcyjną wersję zaprezentowanego w 2010 roku koncepcyjnego modelu Galiber odpowiedział, że "mógłby on rozcieńczyć filozofię Bugatti". Obie wypowiedzi są raczej jasne i wynika z nich, że powyższych modeli nie zobaczymy na ulicach. Optymistyczną wiadomość stanowi potwierdzenie przez szefa francuskiej marki, że prace nad następcą aktualnego Veyrona już ruszyły, a jego głównym celem będzie "przewartościować standardy", które obecny Veyron nadal utrzymuje.

Ważnym elementem wypowiedzi Wolfganga Schreinera była odpowiedź "może" na pytanie czy nowy Veyron będzie wyposażony w układ hybrydowy. Na zakończenie dodał: "Możemy zapomnieć o McLarenie, Porsche i Ferrari", ponieważ "kolejna generacja Veyrona musi się martwić tylko... o obecną". Takie nie pozostawia wątpliwości jakim autem będzie nowe Bugatti.

Bugatti o mocy 1500 KM

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.