Mała Panamera wejdzie do produkcji?

Plotki z 2012 roku o mniejszej odmianie Panamery, która miała by konkurować z BMW serii 5 i Mercedes klasy E powróciły. Wszystko za sprawą szefa marki Porsche - Matthiasa Muellera

Porsche Panamera Sport Turismo

Powiedział on, że Porsche chciałoby pojawić się w klasie mniejszych niż Panamera limuzyn, ale "będzie to trudna decyzja". Dlaczego? Ponieważ Porsche musiało podwoić swoją wydajność produkcji i dostosować blacharnie i lakiernie aby móc wprowadzić na rynek model Macan.

Informacje z 2012 roku mówiły, że najpóźniej w 2017 roku Porsche przedstawi swój kolejny czterodrzwiowy model, który póki co ochrzczony jest nazwą Pajun. Pajun miałby być zbudowany na zupełnie nowej platformie i z nowymi silnikami. Będą to prawdopodobnie sześciocylindrowe jednostki benzynowe - 320 KM, 420 KM i 520 KM, oraz diesle z mocą do 313 KM. Ceny małej Panamery mają rozpoczynać się od około 65 tys. euro. Rok po wprowadzeniu auta do sprzedaży przewidziana jest również wersja kombi - Shooting Brake. Byłoby to pierwsze auto tego typu pochodzące ze Stuttgartu. Spekulacji na temat Porsche nigdy nie można lekceważyć.

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche 918 Spyder | Technologiczny majstersztyk

Więcej o: