Salon Detroit 2014 | Nissan Sport Sedan Concept

Jedną z najbardziej imponujących premier rozpoczętych właśnie targów motoryzacyjnych w Detroit jest Nissan Sport Sedan Concept. Wygląda na to, że może być on zapowiedzią następcy lubianego na amerykańskim rynku modelu Maxima

Salon Detroit 2014 | Toyota FT -1

Pracownicy Nissana przy okazji premiery Sport Sedan Concept nie wspominają ani słowa o Maximie, ale patrząc na to auto skojarzenia są bardzo jednoznaczne. Maxima tak jak najnowszy koncept Nissana, od zawsze łączyła odważny design z cechami wygodnej limuzyny. Oba auta łączą też podobne wymiary. Obecna produkowana Maxima ma niespełna 4,9 metra długości, 1,9 metra szerokości i prawie 1,4 metra wysokości. Sport Sedan Concept jest tylko nieco dłuższy i szerszy oraz odrobinę niższy. Nissan zdaje się odwracać uwagę mediów od następcy Maximy wspominając o drugiej w gamie sportowej limuzynie, ale my mamy jednak nadzieje, że Sport Sedan Concept jest zapowiedzią właśnie tego modelu.

Sprawdź ceny nowych Nissanów w Polsce

Pod maską koncepcyjnej limuzyny znalazł się zmodernizowany silnik 3.5 V6 generujący ponad 300 KM, z którym współpracuje sportowa odmiana skrzyni Xtronic CVT. Szkoda jedynie, że napęd na 21-calowe koła trafia wyłącznie na przód. Czy nasze przewidywania się sprawdzą, przekonamy się pewnie dopiero za kilka lat.

ZOBACZ INNE PREMIERY Z DETROIT :

Mercedes GLA 45 AMG

Ford F-150

Więcej o:
Copyright © Agora SA