Galeria tygodnia | Toyota FT-1

Future Toyota 1 to najnowszy projekt japońskiego giganta. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami stylistyka jest powalająca

Co powstanie ze współpracy BMW z Toyotą ?

Stylistyczne wpływy FT-1 są bardzo bogate. Styliści z kalifornijskiego Calty Design Research przyznali się do czerpania z historii sportowych modeli Toyoty, jak 2000GT, Celica, Supra, MR2 i oczywiście GT86. Oprócz widocznego podobieństwa do tego ostatniego, FT-1 może z profilu nawiązywać do nowej Corvette Stingray, a z tyłu do Ferrari F12 i Vipera. Przód z kolei musiał być inspirowany bolidami Formuły 1. Na szczęście całość jest spójna i robi ogromne wrażenie. Tu zapraszamy Was do obszernej galerii.

Jeszcze lepiej prezentuje się wnętrze. Nie ma w sobie nic przytulnego, spodoba się za to miłośnikom wyścigów. Kubełkowe fotele, wyścigowa kierownica z manetkami, dosłownie kilka przycisków na konsoli centralnej i wyświetlacz HUD pokazujący podstawowe funkcje życiowe samochodu.

Zastanawiacie się co za potwór drzemie pod przezroczystą maską? Otóż nic tam nie ma. FT-1 jest wyłącznie wizją stylistyczną, która może zwiastować przyszłe modele tej marki, w tym wyczekiwaną następcę modelu Supra.

Brak silnika nie oznacza wcale, że prototypem Toyota FT-1 nie będzie można pojeździć. Auto będzie dostępne w grze Gran Turismo 6 .

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.