Chevrolet Corvette Z06 | Mocne uderzenie

Chevrolet Corvette Z06 to auto, na którego debiut czeka wielu entuzjastów amerykańskiej motoryzacji. Ten model ma za zadanie rozgromić europejską konkurencję. Oto pierwsze zdjęcia

60 lat Chevroleta Corvette

Już dzisiaj możemy jednak podziwiać pierwsze oficjalne zdjęcia, które zostały opublikowane w sieci. Widać na nich, że nowe Z06, które bazuje na przedstawionej w zeszłym roku Corvette Stingray otrzymało kilka wizualnych modyfikacji, które wypłynęły na jej bardziej rasowy wizerunek.

Bardziej agresywny bodykit głównie składa się karbonowych elementów takich jak tylna lotka, dokładka przedniego zderzaka, czy wloty powietrza umieszczone na masce. Na jedynym zdjęciu wnętrza widać, że za kierownicą pojawiły się manetki do zmiany biegów. Dane techniczne Corvette Z06 wyciekły już jakiś czas temu. Auto będzie legitymowało się mocą 620 KM i 650 Nm momentu obrotowego. Tajemnicą pozostaje jednak z jakiego typu jednostki napędowej opisana moc będzie pochodzić. Możliwość są trzy, ale wszystkie bazują na konstrukcji V8. Może być to silnik wolnossący o pojemności 7 litrów, mniejsza pojemnościowo, ale turbodoładowana jednostka bądź dobrze znane LT4, którego moc będzie pochodzić z kompresora. Na ostateczne informacje na szczęście długo nie będzie trzeba czekać i na pewno Was o nich poinformujemy.

Zobacz ceny używanych Corvette w Polsce

Chevrolet Corvette Stingray na Nurburgringu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.