Chrysler 200 | Walka z Toyotą

Chrysler 200 to jedna z najważniejszych premier salonu w Detroit i najważniejsza dla koncernu Chryslera. Czy ma szansę w starciu z Toyotą?

Plany Fiata | Co w Tychach?

Chociaż salon samochodowy w Detroit nadal jest największą imprezą tego typu w Stanach Zjednoczonych, to w tym roku publiczność nie zobaczy tam ogromu nowości. Wśród nielicznych naprawdę nowych amerykańskich samochodów najciekawiej zapowiada się Chrysler 200.

Dotychczasowa "dwusetka" nie miała łatwo. Nie tylko nie potrafiła nawiązać walki z doskonale sprzedającą się konkurencją w postaci Toyoty Camry, Hondy Accord, czy Forda Fusion, ale do tego dostawała cięgi w niemal wszystkich testach. Nowa generacja ma to zmienić.

Jak widać pod względem wyglądu nowy Chrysler 200 prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Z profilu zdradza co prawda pewne podobieństwo choćby do Chevroleta Impala, ale spowodowane jest to aktualnie panującymi w stylistyce samochodowej trendami.

Używany chrysler? Czemu nie, znajdź auto dla siebie

Pod względem mechanicznym Chrysler 200 to typowy przedstawiciel amerykańskiej klasy średniej. Pod maską może pracować silnik R4 2.4 TigerShark o mocy 184 KM, lub V6 3.6 Pentastar generujący 295 KM. Obie jednostki będą oferowane standardowo z nową dziewięciobiegową skrzynią automatyczną.

ZOBACZ TAKŻE :

Samochody prawie nieznane | Chrysler ME 4-12 | Niemieckie veto

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.