Nowe BMW serii 7 (2015) | Droga na szczyt

Audi zmodernizowało A8, Mercedes zaprezentował zupełnie nową klasę S. Teraz czas na BMW

BMW 760Li V12 M Bi-Turbo | Przedsmak

Premiera nowego modelu odbędzie się na targach samochodowych we Frankfurcie w 2015 roku.  Flagowy model BMW ma być naszpikowany nowoczesną techniką. Limuzyna zachowa długość obecnej generacji modelu, karoseria będzie za to niższa i szersza.

Zastosowanie takich materiałów jak aluminium i włókno węglowe, z którego ma być wykonany dach, maska i pokrywa bagażnika pozwoli zmniejszyć masę własną nawet o 200 kg.

Podstawową jednostką napędową może zostać czterocylindrowy, turbodoładowany silnik

Stylistyka serii 7 ma wzorować się na mniejszej "trójce".  Nowy model o wewnętrznym oznaczeniu G11 ma stać się najoszczędniejszym autem w swojej klasie. Podstawową jednostką napędową może zostać czterocylindrowy, turbodoładowany silnik! Poza nim pojawią się wersje 6 i 8 cylindrowe. Z prestiżowych względów niemal na pewno w ofercie pojawi się silnik V12. Do przeniesienia mocy posłuży nowa, automatyczna skrzynia firmy ZF o dziewięciu biegach.

Ile kosztuje luksus? Używane BMW serii 7

"Siódemka" oferowana będzie z dwoma rozstawami osi i opcjonalnym napędem na cztery koła. Istnieje bardzo duża szansa, że pojawi się w końcu model ze znaczkiem M. Konkurent Audi S8 i Mercedesa S AMG.

W sprzedaży auto pojawi się krótko po swojej premierze, czyli jesienią 2015 roku.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Dziewczyna i samochód: Monia Perka i BMW Z4

Audi S8

Mercedes S 65 AMG

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.