Corvette | Pół wieku codziennej eksploatacji

Właściciel tej Corvette'y nabył ją 48 lat temu i do dziś używa jej na co dzień. Przebieg robi wrażenie

Według obiegowej opinii samochody sportowe nie nadają się do codziennej eksploatacji. Przyczynia się do tego niska jakość, niska trwałość i droga eksploatacja. Na szczęście są wyjątki. Jednym z najtrwalszych aut sportowych w historii jest Volvo P1800. Dzięki silnikowi B18 i najlepszej na świecie szwedzkiej stali przebiegi przekraczające 1 mln km są całkiem realne.

Amerykańskie samochody z lat 60. także uznawane są za solidne i trwałe. Ich silniki nie są wysilone, więc przy spokojnej eksploatacji mogą osiągać spore przebiegi. Jak duże? Okazuje się, że bardzo duże.

Najlepszym przykładem jest pewien Chevrolet Corvette z 1965 roku. Od 48 lat jest w rękach jednego właściciela, który używa jej na co dzień. Spore odległości z których znane są Stany Zjednoczone spowodowały, że przebieg przekroczył już 500 tys. mil (800 tys. km). Samochód od dekady znajduje się pod opieką jednego mechanika twierdzącego, że znajduje się on w bardzo dobrej kondycji technicznej, a jedyne czego mu trzeba, to nowy lakier. Srebrna Corvette'a przeszła podobno remont w latach 80., ale jego zakres nie jest znany.

Ile kosztuje używany Chevrolet Corvette?

Właściciel wiekowego Chevroleta, mimo siódmej dekady na karku i przebytej operacji kolana, nadal jeździ swoim samochodem na co dzień. Warto dodać, że auto wyposażone jest w czterobiegową skrzynię ręczną. Wiekowej dwójce życzymy jeszcze wielu lat na drogach.

60 lat Chevroleta Corvette

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.