Mustang Edsela Forda II

Ten egzemplarz Mustanga powstał specjalnie dla Edsela Forda II. Czym się wyróżniał i co się z nim stało?

Edsel B. Ford II to prawnuk słynnego założyciela firmy Ford, Henry'ego. Urodził się 27 grudnia 1948 roku, ale swój pierwszy samochód dostał w prezencie dopiero po 16 latach. Ford Mustang był wówczas zupełna nowością, dostępną w salonach dopiero od pół roku. Urodzinowy prezent nie był egzemplarzem zupełnie seryjnym, został specjalnie przygotowany w rodzinnej firmie.

Ile kosztuje używany Mustang?

Nadwozie typu fastback pokryto perłowym lakierem i dodano niebieskie pasy, w tamtych czasach wyznacznik samochodów wyścigowych. Samochód wyposażono w pakiet "chrom", a korek wlewu paliwa ozdobiono inicjałami właściciela: EBF II. Wnętrze także było wyjątkowe, granatową skórzaną tapicerkę uzupełniały elementy wykończenia wykonane ze stopów aluminium.

Dudnienie mocnego silnika 289 V8 zawsze mnie porażało. Pierwszego dnia prowadziłem go tylko przez kilka minut ze względu na zaśnieżone drogi, ale jak tylko zrobiło się ciepło jeździłem nim niemal codziennie - powiedział Edsel Ford II, jedyny właściciel wyjątkowego Mustanga

Samochód nie dotrwał do dzisiejszych czasów. Czteroletniego Mustanga Edsela Forda II rozbił jego kolega. Zachowały się jedynie zdjęcia.

ZOBACZ TAKŻE:

Pół wieku z Mustangiem | Historia

Nieznane koncepty Mustangów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.