Citroen DS 5LS | chińska ofensywa

Wszyscy wiemy jak ważny dla producentów jest rynek chiński. Podczas gdy wszędzie sprzedaż spada, tam rośnie. Citroen zaprezentował właśnie model, przygotowany specjalnie dla Chin, który obok DS5 będzie oferowany pod osobną marką DS

Citroen DS5 - test | Pierwsza jazda

Samochód nazywa się DS 5LS. Prawie jak SLS, ale żarty na bok. Luksusowy sedan wywodzi się od konceptów Numéro 9 i Wild Rubis. Ma 4,7 m długości, 1,84 m szerokości i 1,5 m wysokości. Poza eleganckim nadwoziem, samochód ma przyciągać komfortowym wnętrzem, wykończonym wysokiej jakości skórą i ozdobionym metalowymi i drewnianymi wstawkami.

Do napędu przewidziano dwa silniki benzynowe: 1.6 THP 160 i 1.6 THP 200. Oba mają bezpośredni wtrysk paliwa i turbosprężarkę typu Twin Scroll oraz współpracują z 6-stopniową automatyczną skrzynią biegów.

DS 5LS to drugi z kolei (po DS5 wprowadzonym na tamtejszy rynek we wrześniu tego roku) model z linii DS produkowany w Chinach, dokładnie w fabryce w Shenzen. Marka DS nie zamierza na tym poprzestać i w 2014 roku wprowadzi do chińskiej oferty następny produkowany lokalnie samochód. Tym razem będzie to auto typu SUV. Rozwój DS opiera się na sieci sprzedaży, która liczy już 50 punktów w głównych miastach kraju.

Citroen DS5 - sprawdź cennik

Zobacz wideo

Za co kochamy francuską motoryzację?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.