Nowy Ford Ka dopiero za kilka lat

Przy okazji wielkiej premiery nowego Mustanga, Ford zaprezentował w Europie także dwa koncepty: dużego SUV-a o nazwie Edge oraz typowo miejski model Ka Concept

Nowy Ford Mustang | Premiera

Jeszcze nie tak dawno mogliśmy usłyszeć, że najmniejszy model Ka nie będzie mieć następcy, ponieważ samochód nie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem i jego produkcja nie będzie kontynuowana. Najwyraźniej zmieniono zdanie i prace nad nową odsłoną małego Forda właśnie trwają. Po raz pierwszy będzie on pięciodrzwiowy.

Jak to z konceptami Forda bywa, możemy się spodziewać, że produkcyjna wersja samochodu będzie wyglądać niemal identycznie i będzie sprzedawana globalnie. Niestety, w europejskich salonach pojawi się dopiero za kilka lat. Producent szacuje, że światowy rynek niewielkich samochodów wzrośnie o 35 procent z 4 milionów egzemplarzy w 2012 roku do 6,2 miliona egzemplarzy w roku 2017.

Będzie to już trzecia generacja Forda Ka. Auto zadebiutowało w 1996 roku, zwracając na siebie uwagę oryginalnym projektem nadwozia. Druga generacja modelu, produkowana w zakładach Fiata w Tychach, trafiła do sprzedaży w 2008 roku.

"Konstrukcja Forda Ka Concept bazuje na doświadczeniu firmy w projektowaniu niewielkich samochodów, a jego stylistyka i zaawansowane technologie znajdujące się w wyposażeniu spełnią obecne i przyszłe wymagania klientów z całego świata." - powiedział Stephen Odell, wiceprezes Ford of Europe, Middle East and Africa. "Nabywcy oczekują pełnej integracji mobilnych urządzeń z systemem pokładowym auta, aby móc używać urządzeń tego typu w domu, w samochodzie, a następnie w pracy. Przystępny cenowo Ford Ka Concept zaoferuje im taką możliwość."

Za ile można kupić Forda Ka?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.