Już w 2015 roku Chevrolet wycofa się z Europy

Koncern GM wycofuje markę Chevrolet z Europy. Powodem jest wymagający rynek europejski. Amerykanie zamierzają się skupić na rozwoju marek wyżej pozycjonowanych

Decyzja zapadła dziś w nocy czasu polskiego. General Motors oświadczył, że do końca 2015 roku Chevrolet wycofa się ze sprzedaży nowych, popularnych modeli samochodów w krajach Europy Zachodniej i Środkowo-Wschodniej. Oznacza to, że gama modeli takich jak Aveo, Cruze czy Captiva zniknie z ofert sprzedaży.

Gama popularnych modeli jak Aveo, Cruze czy Captiva zniknie z oferty sprzedaży

Sprawdź ceny używanych Chevroletów

Nie jest tajemnicą, że Opel, europejski filar GM ma spore kłopoty. Marce groziło bankructwo, a obecna sytuacja nie należy do łatwych. Obecność w Europie pozycjonowanego niżej Chevroleta konkurencyjnego cenowo z pewnością nie ułatwiała niemieckiej firmie życia. Decyzja o wycofaniu marki Chevrolet z Europy ma pomóc koncernowi w uzdrowieniu Opla.

Zapewniona będzie pełna dostępność części zamiennych przez kolejnych 10 lat

Nie oznacza to jednak, że General Motors rezygnuje z dalszej ekspansji na rynku europejskim. Cadillac ma plany powrotu na Stary Kontynent. W ciągu najbliższych trzech lat ma nastąpić rozbudowa sieci dilerskiej i prezentacja nowych modeli.

Sprawdź ceny nowych Chevroletów

Za kierownicą Chevroleta Camaro | Wideo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.