Corvette Stingray w Europie, ale...

Jeszcze w grudniu tego roku nowy Chevrolet Corvette trafi do europejskich dealerów marki. Mamy jednak złą wiadomość, nie ma planów wprowadzenia tego modelu do sprzedaży w Polsce...

60 lat Chevroleta Corvette

Corvette Stingray jest najmocniejszym produkcyjnym Chevroletem Corvette w historii, generującym 466 KM mocy i 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Nowy model jest też najszybszym modelem Corvette - auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 4,2 sekundy, a w zakrętach osiąga przeciążenia wynoszące ponad 1g. Co więcej, Stingray z silnikiem V8 o pojemności 6,2 litra jest prawdopodobnie najoszczędniejszym modelem Corvette, jaki kiedykolwiek powstał.

Nowy Chevrolet Corvette Stingray dzieli z poprzednikiem zaledwie dwa elementy. W modelu zastosowano nowe podwozie, nową strukturę ramy, nową jednostkę napędową, jak również całkowicie nowy wygląd nadwozia i wnętrza.

Auta na rynki europejski są standardowo wyposażone w pakiet Z51, który obejmuje: agresywniej zestrojone zawieszenie, mechanizm różnicowy o elektronicznie sterowanym poślizgu, system smarowania z suchą miską olejową, zintegrowany system chłodzenia hamulców, dedykowane amortyzatory, sprężyny i drążki stabilizatora, większe koła, hamulce i opony oraz pakiet aerodynamiczny.

"Podobnie jak model Sting Ray z 1963 roku, najlepsze modele Corvette ucieleśniają ducha wiodących w klasie osiągów, oferując przy tym najnowocześniejsze technologie, zapierający dech w piersiach design nadwozia oraz budzące podziw wrażenia z jazdy", powiedział Thomas Sedran, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe.

Chevrolet Corvette - sprawdź najnowsze oferty używanych

"Oznaczenie Stingray zajmuje szczególne miejsce w historii motoryzacji", powiedział Ed Welburn, wiceprezes GM ds. globalnego designu. "Zdawaliśmy sobie więc sprawę z faktu, iż nazwa Stingray może zostać wykorzystana wyłącznie w przypadku samochodu nawiązującego do dziedzictwa swoich przodków. W rezultacie powstał model Corvette Stingray, który z jednej strony zrywa z tradycją, a z drugiej strony jest od razu rozpoznawalny na całym świecie, jako Chevrolet Corvette".

Corvette Stingray jest produkowany w należącej do General Motors fabryce w Bowling Green w stanie Kentucky. Samochód kosztuje w Europie od 69 990 euro.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.