Galeria tygodnia | Jaguar F-Type Coupe

Naszym samochodem ostatniego tygodnia listopada został Jaguar F-Type, debiutujący w wersji coupe. Oto 87 zdjęć w dużej rozdzielczości

W czwartek (28.11.13) zakończyło się głosowanie na najlepszą premierą listopada. Z szesnastu nowości prezentowanych na salonach samochodowych w Tokio i Los Angeles najbardziej spodobał się Wam Jaguar F-Type z nadwoziem typu coupe.

Oprócz zamkniętego nadwozia nowością w F-Type jest najmocniejsza wersja R (biały i czarny w galerii ), niedostępna w roadsterze. Jaguar F-Type R Coupe oferuje 550 KM mocy i 680 Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa niewiele ponad 4 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 300 km/h.

Pozostałe jednostki napędowe są takie same jak w roadsterze. Do wyboru mamy wersje: F-Type z silnikiem 3.0 V6 o mocy 340 KM, F-Type S (kolor czerwony w galerii) z tym samym motorem, ale o 40 KM mocniejszym, oraz F-Type V8 S z silnikiem 5.0 (495 KM). Wszystkie silniki współpracują z 8-stopniową, automatyczną skrzynią biegów Quickshift, produkcji ZF, z pełnym trybem sekwencyjnym.

Jaguar F-Type Cabrio - sprawdź polskie ceny

F-Type nie jest tani. Cennik coupe w Wielkiej Brytanii otwiera kwota 51 235 funtów. Topową odmianę R wyceniono aż na 85 tys. funtów. Początek sprzedaży zaplanowano na marzec 2014 roku.

Jaguar F-Type Roadster i CoupeJaguar F-Type Roadster i Coupe fot. JLR

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.