Salon Tokio 2013 | Honda Vezel Hybrid

Podczas tokijskiego salonu samochodowego Honda pokazała crossovera Vezel Hybrid. Za nieco ponad rok trafi on także do Europy

Honda CR -V 1.6 i-DTEC - test | Pierwsza jazda

Honda Urban SUV Concept zadebiutowała podczas salonu samochodowego w Detroit na początku tego roku. Teraz przyszła pora na wersję seryjną. W Tokio, na rodzimej ziemi, zadebiutował nieduży crossover o nazwie Vezel.

Auto bazuje na modelu Jazz, ale wymiarami bliżej mu do Insighta. Mierzy 4,3 m długości, co daje mu sporą przewagę nad głównym konkurentem, jakim z pewnością jest Nissan Juke. To dobra wiadomość, bo najmniejszy crossover Nissana "słynie" z niewielkiej ilości oferowanej przestrzeni.

Na błotniku Hondy Vezel widnieje plakietka z napisem Hybrid, ale w przeciwieństwie do CR-Z, czy Insighta tym razem klienci nie będą skazani na jeden rodzaj napędu. Wersja hybrydowa otrzyma zespół napędowy nazwany Sport Hybrid i-DCD (Dual Clutch Drive). Jego podstawą będzie silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra. Oprócz niej oferowany będzie klasyczny napęd benzynowy.

Vezel wkrótce pojawi się w salonach Hondy w Japonii. Do Europy trafi na początku 2015 roku prawdopodobnie pod inną nazwą handlową. Nie wykluczone, że na rynek europejski Honda przygotuje też wersję wysokoprężną napędzaną nowym silnikiem o pojemności 1,6 litra oferowanym już w modelach Civic i CR-V.

Honda CR-V - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.