Targi Fleet Market 2013 | Podsumowanie

Już po raz piąty odbył się Fleet Market - Ogólnopolskie Targi Branży Flotowej. Była to m.in. okazja, by zobaczyć najnowsze modele samochodów debiutujących w polskich salonach

Piąta edycja targów, zgromadziła około 4000 osób, powiązanych z branżą flotową i motoryzacyjną. Przedstawiciele kadry zarządzającej flotą samochodów służbowych w międzynarodowych i polskich firmach, fleet managerowie, dyrektorzy finansowi, kierownicy transportu, prezesi, właściciele firm, zwłaszcza z MŚP, mogli zapoznać się z ofertą niemal 200 wystawców zgromadzonych w największej warszawskiej hali EXPO XXI. Wśród wystawców byli m.in.: importerzy i dealerzy samochodowi, koncerny paliwowe i oponiarskie, firmy ubezpieczeniowe, dostawcy usług i produktów flotowych, szkoły jazd, niezależne sieci serwisowe i dystrybutorzy części zamiennych oraz organizacje i stowarzyszenia motoryzacyjne.

Skoda Rapid Spaceback - test | Sukces (nie)murowany

Na hali wystawienniczej odbyły się przedpremierowe pokazy specjalne i premiery motoryzacyjne takich samochodów jak m.in.: Hyundai i10, Opel Insignia Country Tourer, Seat Leon Kombi, Skoda Rapid Spaceback, Volkswagen Amarok Canyon, Audi A8, BMW i3, Peugeot 308, Citroen C4 Picasso i Grand C4 Picasso, Renault ZOE, Renault Mégane (FL), Dacia Logan MCV oraz zaprezentowano motoryzacyjne nowości, takie jak m.in.: Mazda 3, Kia Optima (FL), Lexus IS 300h, Toyota Corolla, Auris Touring Sports, RAV4, GT86, Yaris HSD, Citroën C4 Aircross, Peugeot 3008 i 5008.

Uwieńczeniem targów była uroczystość wręczenia nagród Fleet Leader 2013, które redakcja magazynu Fleet rokrocznie przyznaje na targach Fleet Market. Trafiają one do tych firm, ludzi, stowarzyszeń, które w danym roku zyskały wyjątkowe osiągnięcia na rynku flotowym.

W tym roku, spośród wszystkich podmiotów działających w branży flotowej i motoryzacyjnej wyróżnione zostało dziewięć osób i firm, które w pełni zasługiwały na otrzymanie statuetki Fleet Leader 2013.

Lista wyróżnionych osób i firm z tytułem Fleet Leader 2013:

- Fleet Leader 2013 dla firmy Peugeot Polska Sp. z o.o. Za zrealizowanie dostawy 1300 samochodów do Poczty Polskiej i wygranie kolejnego przetargu na dostawę 850 modeli dla Poczty Polskiej.

- Fleet Leader 2013 dla firmy Hyundai Motor Poland Sp. z o.o. Za najwyższy wzrost rok do roku sprzedaży nowych samochodów osobowych do firm, wynoszący 44%, i awans o cztery miejsca w rankingu najlepiej sprzedających się marek.

- Fleet Leader 2013 dla firmy LeasePlan Fleet Management (Polska) Sp. z o.o. Za zdobycie pozycji lidera pod względem liczebności łącznej zarządzanej i finansowanej floty na polskim rynku car fleet management z łączną liczbą 21 058 samochodów.

- Fleet Leader 2013 dla firmy Renault Polska Sp. z o.o. z marką Dacia Za rewelacyjne wprowadzenie na rynek modelu Dacia Dokker, który z wynikiem 1703 sprzedanych sztuk zajmuje trzecie miejsce w segmencie.

- Fleet Leader 2013 dla firmy Fiat Auto Poland S.A. Za utrzymanie pozycji lidera w segmencie samochodów dostawczych, 3,7% wzrostu i udział w rynku na poziomie 24,61%, co jest wynikiem niemal dwukrotnie lepszym niż marka zajmująca drugie miejsce.

- Fleet Leader 2013 dla firmy Sobiesław Zasada Centrum Sp. z o.o. Sp. k. Za uruchomienie najnowocześniejszego w Polsce i jednego z najnowocześniejszych w Europie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Bednarach.

- Fleet Leader 2013 dla Marcina Zawady, kierownika floty LOTTE Wedel Sp. z o.o. Za wdrożenie i realizowanie od 6 lat programu poprawy bezpieczeństwa floty firmowej: "Ktoś na Ciebie czeka".

- Fleet Leader 2013 dla Międzynarodowej Kancelarii Prawnej Hogan Lovells (Warszawa) LLP Za rzetelną i profesjonalną edukację prawnopodatkową rynku flotowego.

- Fleet Leader 2013 dla firmy Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. z marką Skoda Za zajęcie dwóch pierwszych miejsc w rankingu sprzedaży nowych samochodów do firm z modelami Fabia i Octavia.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.