Salon Tokio 2013 | Nissan GT-R Nismo

Nissan GT-R dołącza do gamy modelowej Nismo - fabrycznego tunera marki. Supersamochód po modyfikacjach ma gwarantować jeszcze większe emocje. To najszybszy GT-R, jaki kiedykolwiek powstał! Światowa premiera auta odbędzie się podczas Tokyo Motor Show razem z wersją modelową na 2014 rok

Ikona wyścigów i tuningu | Nissan Skyline GT-R R34

GT-R Nismo wyróżnia się modyfikacjami nadwozia i wnętrza (m.in. pakiet aeriodynamiczny i kubełkowe fotele Recaro), ale najważniejsze jest to czego nie widać. Pod maską pracuje 3,8-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem, którego moc podniesiono do 600 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 652 Nm.

Sprawdź ile kosztuje używany Nissan GT-R

Samochód otrzymał przeprojektowane zawieszenie, które ma jeszcze lepiej pasować do auta z aspiracjami torowymi. Do wyboru są trzy rodzaje ustawień: Comfort, Normal lub R. Firma chwali się, że GT-R Nismo przejechał pętlę toru Nurburgring w czasie 7:08.679 i jest rekordzistą wśród samochodów produkowanych seryjnie.

Nissan GT-R Nismo trafi do sprzedaży w Japonii już pod koniec lutego 2014 roku. W następnej kolejności samochód będzie dostępny na rynku amerykańskim i europejskim.

Zobacz GT-R Nismo na Nurburgringu

Więcej o:
Copyright © Agora SA