W Subaru nadchodzą zmiany

W palecie Subaru szykują się w najbliższych latach spore zmiany. Coraz większa ilość koncpetów i kolejne przecieki informacji i zdjęć świadczą, że dotkną one kilka najważniejszych modeli

Nowe Subaru WRX | Pierwszy teaser

Od dłuższego już czasu media i fani marki ekscytują się modelem WRX Concept, który zaprezentowano na salonie samochodowym w Nowym Jorku. Zapowiada on następce obecnego WRX. Niestety z opublikowanych zdjęć szpiegowskich i dwóch zdjęć z przecieku wynika, że nowy WRX nie wiele będzie miał wspólnego z charakterem konceptu. Jak dokładnie będzie wyglądał dowiem się już w przyszłym tygodniu, gdy zostanie on pokazany na salonie w Los Angeles. Dzisiaj możemy również zobaczyć komputerową symulację, przeprowadzoną na bazie dwóch zdjęć WRX-a, jak prawdopodobnie może wyglądać wersja STI.

fot. autofans.be fot. autofans.be

Dowiedź się więcej o nowym WRX i STI

Nowy silnik w Subaru WRX

W ostatnich dniach pojawiły się również informacje o zmianach dotyczących kontrowersyjnego modelu Tribeca. Mimo tego, że pierwsza generacja była chyba jednym z najmniej udanych stylistycznie samochodów Subaru, w Stanach Zjednoczonych cieszyła się ona nawet sporym zainteresowaniem klientów, a wersja po facelitingu przeprowadzonym w 2008 roku nadal jest oferowana. Z informacji płynących od samego prezesa Subaru - Yasuyuki Yoshinaga wynika, że Tribeca zostanie zastąpiona nowym modelem, który również będzie mógł zabrać na pokład 7 osób, ale nie będzie bazował na koncepcji aut SUV. Można się więc spodziewać, że będzie on mocno zbliżony do modelu Exiga - luksusowego minivana dostępnego od lat wyłącznie na japońskim rynku.

Spotykam się z bardzo mocną potrzebą 7-osobowoego samochodu, którą kierują do nas dealerzy. Dlatego planujemy przedstawić taki model na rynek w USA. - powiedział Yasuyuki Yoshinaga

Zapowiedzią nowego rodzinnego vana może być koncepcyjne Subaru Levorg, które zostanie zaprezentowane już na rozpoczynających się w przyszłym tygodniu targach w Tokio. Czy zmiany w amerykańskiej i europejskiej gamie modelowej Subaru wyjdą marce na dobre? Przekonamy się zapewne już za kilkanaście miesięcy.

Sprawdź jakie Subaru możesz sobie kupić

fot. Subarufot. Subaru fot. Subaru fot. Subaru

Dowiedź się więcej o Subaru Levorg

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.