Nowy Ford Ka Concept

Ford jakiś czas temu oznajmił, że obena generacja Ka nie będzie mieć następcy. Czyżby firma zmieniła zdanie? Oto Ford Ka Concept

Pierwszy Ford Ka zadebiutował w 1996 roku po gorącym przyjęciu prototypu o tej nazwie. Auto podbiło nie tylko Europę, w Brazylii produkowane jest po dziś dzień - choć nie wygląda już tak dobrze. Druga generacja pojawiła się w europejskich salonach w 2008 roku, ale wygląd najwyraźniej nie przypadł klientom do gustu. Niewiele pomogła rola w Quantum of Solace , w charakterze samochodu dziewczyny Bonda. Ford zawiedziony niezadowalającą sprzedażą postanowił nie rozpoczynać prac nad jego następcą . Czyżby zmienił zdanie?

Prototyp Forda Ka, pierwszego w historii z nadwoziem pięciodrzwiowym, jednak powstał. Stylistycznie nawiązuje do aktualnej linii stylistycznej marki, chociaż widać w nim "rękę" księgowego. Pod maską będzie pracować jeden z dwóch wolnossących silników benzynowych: 1.0 o mocy 80 KM lub 1.5 osiągający 111 KM przy zasilaniu benzyną i 107 KM etanolem. Coś tu śmierdzi? No właśnie, Ka Conept został przygotowany z myślą o rynku południowoamerykańskim, a produkcja będzie się odbywać w Brazylii. Nie jest jednak wykluczone, że Ford "sprowadzi" go do Europy.

Używany Ford Ka - opinie Moto.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.